“YAPTIM OLDU” “ŞAMAR” KAVŞAĞININ YERİNİ EN UYGUN ÇÖZÜM TEMSİLİ “IŞIKLI” KAVŞAK ALDI

“YAPTIM OLDU” “ŞAMAR” KAVŞAĞININ YERİNİ  EN UYGUN ÇÖZÜM TEMSİLİ “IŞIKLI” KAVŞAK ALDI
Yanlış hesap Bağdat’tan döner derler. Artvin’de trafiği düzenlemek için belediye tarafından yapılan hatalı kavşak yanlışından dönüldü15.11.2017 08:37

 Yanlış hesap Bağdat’tan döner derler.  Artvin’de trafiği düzenlemek için belediye tarafından yapılan hatalı kavşak yanlışından dönüldü. Işıklı temsili kavşak yapıldı. Temsili olmasına rağmen sürücülerin mecbur kalmadıkça uygun bir şekilde dönüş yapmaları ise kavşağın önce beynimizde yer edinmesi gerektiğini anlattı.
Artvin Belediyesi’nin Karayolları sorumluluk bölgesinde, Kamiloğlu Petrol’ün karşısında kafasına göre “yaptım oldu”  anlayışı ile kondurduğu kavşak,  hatalı ve trafiği aksatan yapıda ve olmaması gereken bir noktada olması nedeniyle sürücüler ve Artvin Halkı tarafından eleştirilmişti. 
GENEL KOORDİNATÖRÜN YAPTIRDIĞI KAVŞAK BAŞKAN KOCATEPE 
VE YRADIMCISI AYDEMİR AKKÖY TARAFINDAN KALDIRILDI!
Artvin Belediyesi’ne Genel Koordinatör olarak atandığı belirtilen kişi tarafından yapılan bu hatalı kavşak, Başkan Kocatepe,  İmar ve İnşaatlardan sorumlu belediye Başkan yardımcısı   Aydemir Akköy hazır bulunduğu ve Çevre yolunda  iyileştirme adı altında yapılan titiz bir çalışma ile ortadan  kaldırıldı. Yerine ise temsili kavşak diyebileceğimiz, üzerinden de mecbur kalındığı taktirde geçilebilen ışıklı kavşak kondu. Böylece kavşak sorunu ortadan kalkarken, belediyenin yaptım olduğu mantığı değil, halkın dediği ve  buraya en uygum çözüm kazanmış oldu.
KAVŞAK SORUNU TAMAM DA ÜST HAYPET YOLU SORUNU DEVAM EDİYOR!
Buradaki sorun çözüme kavuşurken,  Üst Haypet’ten alt Haypet’e inen yol sorunu ise devam ediyor. Yaklaşık 700 milyara mal olan sadece iniş için tek yönlü yapılan yol, vatandaşın arazisinden izinsiz, “geçtim oldu” mantığı ile geçildiği için  arazi sahibi tarafından  7 ay önce  demir çitlerle kapatıldı. Enteresan olan bu yolun hangi sebeple,  bu şekilde kapatıldığı, Bu, “güler misin ağlar mısın?” durumunu ortadan kaldırmak için belediyenin nasıl bir çalışma yaptığı, Arazi sahibi ile konuşulup konuşulmadığı, bu durumun ne ile izah edileceği ile ilgili belediyeden en küçük bir açıklama yapılmaması!.
 BU YOL NEDEN KAPALIDIR BELEDİYEDEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ!
,Vatandaşlar haklı olarak şu soruyu soruyor; Başkan Kocatepe vizyon projelerden birisi olarak bu projeyi afişlere bilbortlara astırdı. Ama şu an yol bildiğiniz çeper ile kapalı. Eğer bu yol yasal ise yol kesmenin cezası ağırdır. Yasal değilse, nerede sıkıntı çıkmışsa bir an önce düzeltilmesi gerekmez mi? Belediyeden bir açıklama bekliyoruz. Bunca masraf yapılmışsa kötü de olsa kullanıma açık olmalı”. İfadelerini kullandı.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: ARTVİN

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.