ÇORUHSPOR’DA HEDEF 2020 YILINDA PROFESYONEL LİG

ÇORUHSPOR’DA HEDEF 2020 YILINDA PROFESYONEL LİG
Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, yeni sezona hazırlanan Çoruhspor ve hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 30.07.2017 18:02
Başkan Yılmaz, kulüplerin halkın, sporseverlerin  desteği ile ayakta kalabileceğini, bunun yanında  sürekli gelir getirecek akaretlerin kazandırılmasının çok önemli olduğuna da vurgu yaptı. Artvin Çoruhspor kulübü 2017-2018 sezonu için transfer çalışmalarına başladı. Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat YILMAZ gazetemize yaptığı açıklamada; 
“Artvin Çoruhspor kulübü olarak 2020 hedefimiz olan profesyonel lige çıkma düşüncemize hızla yaklaşmaktayız, bu hedefimizin çok zor olmayacağı artık tüm halkımız tarafından inanılmaya başlandı, Allah'ın izniyle ben ve Ekibim Artvin halkının özlemi olan profesyonel ligde mücadele edecek futbol takımını 2020 yılı itibari başarmış olacağız. 
2015- 2016 YILI SEZONUNUN ORTA SIRALARDA BİTİRDİK
Artvin Çoruhspor kulübü olarak 2015-2016 sezonunda süper amatör ligine katıldık ve ligi ortalarda bitirdik 2016-2017 sezonunda 3. Bitirdik, 2017-2018 sezonunda hedefimiz şampiyon olarak ligi tamamlamak ve Hopaspor ile bölgesel amatör ligde yer almak için final oynamak Allah'ın izniyle bu sezon bunu başaracağız. Artvin Çoruhspor kulübü olarak ilk hedefimiz Süper amatör ligini şampiyon bitirmek ve en kısa sürede takımımızı ilk aşama olan bölgesel amatör lige atmak bunun için önümüzde 3 sezon bulunmaktadır.
TESİSLEŞMEYE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ
Bu yıl bölgesel amatör lige çıkabilirsek, önümüzde profesyonel lige çıkmak için bölgesel amatör ligde 2 sezon mücadele etme şansımız oluyor. Aksi durumda bir sezon geri ertelersek bölgesel amatör lige çıktığımız sezon şampiyon tamamlayarak profesyonel ligde olmayı planlamaktayız. Artvin Çoruhspor kulübü olarak sportif başarı kadar tesisleşmeye de çok önem veriyor ve işletmelerimizi tamamlayarak faaliyete geçirmekteyiz.
ARTVİN ÇORUHSPOR KULÜBÜ KAHVALTI SALONU VE LOKAL İŞLETMEMİZ FAALİYETE GEÇTİ 
Geçtiğimiz hafta Artvin Çoruhspor kulübü KAHVALTI SALONU VE LOKAL İşletmemiz faaliyete geçti Allah'a şükürler olsun bu projemiz  hayata geçti,  kısa bir sürede ise SPORCU KONUKEVİ projemizde hayata geçecek ve önemli bir adım daha atacağız. Açılışını yapmış olduğumuz işletmelere ve yapım aşamasında olan tesislerimize desteklerinden dolayı Syn millet vekillerimiz İsrafil KIŞLA  ve Uğur BAYRAKTUTAN beyefendiye hiç bir zaman bizi yalnız bırakmayan ve her zaman maddi manevi yanımızda olan Syn Valim Ömer DOĞANAY beyefendiye, spor adamı sporcunun dostu belediye başkanımız Mehmet KOCATEPE ' ye Ak parti il başkanımız Erkan BALTA, Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı Yücel KURT  ve Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Serdar KILINÇ ile ilimizdeki tüm kurum ve kuruluş müdürlerine Artvin Çoruhspor kulübü olarak desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 
BİZ BİRÇOK SPORTİF VE KÜLTÜREL ETKİNLİKTE BULUNMAKTAYIZ
Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat YILMAZ olarak tüm Artvin halkına sesleniyorum 1 adım siz atın 3 adım biz atacağız bunu ispat ettiğimizi düşünüyorum ve soruyorum Artvin tarihi boyunca sportif anlamda Artvin Çoruhspor kulübü gibi kurumsallaşan tesisleşme ve her anlamda yatırım yapan kulüp oldu mu çok açık söylüyorum. 12 ay boyunca çocuklara futbol eğitimi veren kulüp var mı ? Sporcusuna ücretsiz İngilizce, görgü kuralları,  diksiyon ve yüzme eğitimi veren kulüp var mı ve bu eğitimleri verirken sporcularını evinden alıp evine teslim eden kulüp oldu mu?(ücretli veya ücretsiz) bizim ücretsiz vermiş olduğumuz eğitimi diğer kulüpler ücretli bile veremiyor bu hizmetler İnan'ın kolay olmuyor çok zorlanıyoruz ama ben ve ekibim bu işe inandık her yıl 100 civarında gence eğitim veriyoruz onların sağlıklı yaşanmasını kötü alışkanlıklardan kurtulmasını sağlıyoruz her sene bir genci kurtarsak bize yeter sevgili ekonomik durumu iyi olan iş adamları unutmayınız ki bu ülkenin en zengin iş adamını sokaklarda yaşayan bir tinerci öldürdü.  Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak  biz inandık ve Allah'ın izniyle Allah sağlık verdikçe çok daha iyi sporu ve ilimizin kültür seviyesini en iyi seviyelere getireceğiz.
Artvin çoruhspor kulübü bu sezon çok daha iddialı Teknik Direktörümüz Kamuran GAZİ  önderliğinde 10 Temmuz 2017 tarihinde antrenmanlara başladı ve Türkiye'nin her bölgesinde sporcu konuk ettik ve 20 gün süren seçme antrenmanları sonucunda 45 e yakın sporcu ile çalıştık, şuan itibari ile genç dinamik kolej takımı havasında savaşan bir takım oluşturuyoruz .
Artvin çoruhspor kulübünü 2020 de profesyonel lige atacak Ekibi kurmaktayız. hocamızın hazırladığı liste sonucu sporcu transferlerini yapmaktayız. Geçtiğimiz sezonda takımımızda yer alan Emrah KİBAR , GİORGİ ,Serkan, Fırathan , Murathan  ile sözleşme yeniledik şuan itibari ile görüştüğümüz eski sporcularımızda inşallah önümüzdeki günlerde sözleşme yapıcağız,
 İstanbul bölgesinden takımımıza katılan Forvet mevkiinde Fatih, orta sahada ise Beşiktaş altyapısında yetişmiş genç yetenek cesur ve Tolunay kardeşimizle de sözleşme imzaladık önümüzdeki haftada transferlerimiz devam edecek ve Ağustos ayı sonu itibariyle transfer dosyasını kapatıp lige hazırlanacağız. 
BİR SEZON SÜPER AMATÖR LİGİ MALİYETİ ORTALAMA 600.000TL İLE 700.000 TL CİVARINDA 
Caddede yöneticilerimizi gören taraftarlarımız sadece sportif başarı istiyor.  Transfer yok mu şeklinde baskı var belki onlarda haklı ama kimsenin eli cebine gitmiyor sadece istiyorlar, Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak gücümüzün yettiği kadar mücadeleye devam ediyoruz bir sezon süper amatör ligi  maliyeti ortalama 600.000tl ile 700.000 tl civarında İnanın çok zorlanıyoruz, ilimizin şartları ortada tüm yönetici arkadaşlar sporcu arkadaşları ikna etmekte çok zorlanıyorlar gece gündüz çok mücadele etmekteler tüm yönetici arkadaşlarıma ve Antrenörlerime ve bize imkanları dahilinde destek veren gerçek Artvin sevdalılarına, gerçek Artvin Çoruhspor taraftarına teşekkür ederim. 

Artvin’deki spor camiasında Her sezon gündeme gelen tek takım olun güçlü bir takım olun sürekli baskı var.  İnanın, bizler bu işin içinde olan insanlar olarak sadece gülüyoruz.  Artvin de 3 takım var kaç kişi bu takımlara ne yardım ettiniz maddi manevi olarak oturup sayacak olsak 20 kişi olmaz İnan'ın onlarda bir gün olsun konuşmazlar. Sadece sporun ilimizde gelişmesi için mücadele ederler, bir düşünün herkes şapkasını çıkarsın düşünsün tek takım olunca ne yardım edeceksiniz şayet samimi iseniz amacınız yardım etmek olsa gelir 3 takımında 1 er adet formasını alır kendinizce destek vermiş olursunuz

 ÇORUHSPOR OLARAK 3 YIL BOYUNCA 400 ADET FORMA YAPILMIŞ  
ELİMİZDE 50 ADET KALMIŞ 350 ADET FORMA DAĞITILMIŞ 1 TL VEREN YOK 
Geçen sene futbol topu kampanyası yaptık bir tane alan çıkmadı. Türkiye'nin en büyük firmaları Artvin iline gelip  iş yapıp para kazanıp teker teker gitmekte spor adına 1 çivi çakan Yok gel ihaleyi al parayı kazan el sallayarak git çok güzel iş sömürülmeye devam, 
Nijerya ya futbolcu seçmek için spor adamları ile birlikte abuja ve kaduna şehrine  gittik evet Nijerya Avrupalı firmalarca sömürülmüş bir bölge  ve sömürülmeye devam ediyorlar ama  bu bölgede yatırım yapan tüm firmalar çok sayıda spor tesisi yapmış sporcunun ekmek alacak durumu, yemeği yok ama spor ayakkabısı Adidas , tüm eşofman malzemesi Adidas spor anlamında sömürücü firmalar sayesinde uçmuşlar Artvin Çoruhspor olarak 3 yıl boyunca  400 adet forma yapılmış  elimizde 50 adet kalmış 350 adet forma dağıtılmış  1 TL veren Yok sadece hediye verin giyelim söylem bu , diyecek hiç bir şeyimiz yok  şundan da Eminim ki bu uzun bir yazı  metni oldu okuyan sayısı 20’yi geçmez; SONUÇ Allah Artvin deki spor camiasının yardımcısı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: ARTVİN

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.