CHP ARDANUÇ MESUT AKSAKAL İLE DEVAM DEDİ

CHP ARDANUÇ   MESUT AKSAKAL İLE DEVAM DEDİ
CHP Ardanuç ilçesi 36. Olağan Kongresi yapıldı. 17.11.2017 11:21

CHP Ardanuç ilçesi 36. Olağan Kongresi yapıldı. Efkari Çok Amaçlı Toplantı salonu’nda gerçekleştirilen Kongreye CHP  Artvin  Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ali Yücel kurt,  Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, AFGAD Başkanı İsmet Başar,  CHP İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Şentürk, Meclis Eski Üyesi Dinçer Keser ve partililer katıldı. Kongreye  mevcut Başkan Mesut Hüseyin Aksakal’ın tek listesi ile gidildi.
Divan Başkanlığı’nı CHP İl Eski Başkanı Selim Bilgin yaptı.  Kongre gündemi açılış konuşması,  Divan Teşekkülünün oluşturulması Saygı Duruşunun yapışması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlatıldı. 
 CHP YATLARDA KATLARDA KURULMADI
Faaliyet Raporlarının ve gelir gider raporlarının  okunmasının ardından konuşmalar bölümüne geçildi. Divan Başkanı Selim Bilgin kısa bir giriş konuşması yaptı. Bilgin,  “CHP Yatlarda, katlarda, lüks konutlarda kurulmuş bir parti değil.   CHP Türk Halkı’nın haklarını gerçekten savunan tek partidir. Bugün asgari ücret eğer 1.404 TL olmuşsa bu CHP sayesinde olmuştur. İktidar için yolun sonu gelmiştir. Bu halk iktidara  2 kez sarı kart gösterdi. Artık kırmıız kart geliyor. Çünkü görünen köy kılavuz istemiyor. Biz Sosyal Adalet diyoruz. Onlar sosyal yardım diyor!.  İnsanları dilenci durumuna, muhtaç durumuna düşürüyorlar. Bu şekilde kendilerine oy vermeye zorluyorlar. Eğer bugün, HES’lere karşı, Taş ocaklarına, Cerattepe’ye karşı bir duruş varsa CHP ile var. CHP Milletvekilimiz Artvin’e dair her konuyu meclisten dile getirdi.  Bu kongrenin hayırlı olmasını diliyorum.”dedi. 
BİR AVUÇ ASFALT İÇİN AKP TEMSİLCİLERİNDEN İCAZET ALACAKSINIZ!
Konuşmalar bölümünde ilk konuşmayı İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Mesut Aksakal yaptı. “Aksakal konuşmasında kapatılan adliyenin yeniden açılmasını istedi.  Adliyenin ilçede olmaması nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşandığını, bununla Ardanuç Halkının adeta cezalandırıldığını ima etti. Bir avuç asfalt için AKP İlçe Başkanın dan icazet alınması gerektiğini belirten Aksakal, “2012 yılında devraldığım bu kutsal görevi  hiçbir çıkar gözetmeksizin  sizlerin vermiş olduğu destekle bütün seçimleri kazandık.  Devletin bütün imkanlarını kullanan aile şirketi gibi gören devletin bütün imkanlarını  kullanan bir avuç asfaltın bile iktidar partisinin  temsilcisinin izni ile verildiği  bir parti devletine karşı  siz cesur yürekli haktan hukuktan , adaletten yana  olan yurtsever Ardanuçlu hemşehrilerim sayesinde  kazanmış bulunmaktayız. 
 AKP’YE SESLENİYORUM:
Onlara buradan sesleniyorum. Gücünüzü  gariban memura, işçye, muhtara değil  ilçede kapattığınız  adliyeyi geri getirmek için kullanın.  Geri getirin ki cenazemiz kamyonun altında saatlerce kalmasın. Biliyoruz sizin yaşayanlara saygınız yok ama ölüye de mi yok?” dedi.
 Daha sonra Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek kısa bir konuşma yaptı. Akçiçek, “ AKP hükümeti hiçbir zaman Atatürk’e sahip çıkmamıştır. Ama şimdi Atatürk’e sarılıyor. Biz bunu niçin yaptığını çok iyi biliyoruz.  Ben, sen kavgası yapmadan , birlik ve beraberlik içinde  için de gideceğimiz seçimde  aşamayacağımız engel yok!. Emanet verilmiş bütün  belediyeyi alacağız. Ben sözlerimi burada bitirirken kongrenin hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.
ARDANUÇ  İKTİDARA 4. MEKTUBUNU YAZACAK!
 Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, her zaman dik duran, onurlu Ardanuç Halkına saygılarını ilettiğini belirterek,”  Yaklaşık 14 yıldır birlikte çok güzel işler yaptık.  Ardanuç Halkı dik duruşu ile örnek ilçelerden bir tanesidir. Geçmişte yapılan hatalar bize ders oldu. Şimdi yerelde kaybettiğimiz emanet olarak verdiğimiz belediyeleri geri almak için birlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. 3 mektup zamanı gelmiştir. Biz bu iktidara  Ardanuç ‘tan 4. Mektubu yazacağız.”dedi. 
YUSUFELİ HALKINA DA SAHİP ÇIKACAĞIZ. 
ARDANUÇ HALKI HEP DİK DURDU
 İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Yusufeli’nde başlatılan Kongrelerin Şavşat ve Ardanuçla devam ettiğini belirterek; “ İlk kongremizi Yusufeli’nden başlattık. Yusufeli halkını dinledik. Kimsenin yarınından umudu yok.  Kimse onlara sahip çıkmıyor. Kadir Topbaş gitti. Biz Yusufeli Halkı’na sahip çıkacağız.  Onların da umudu olacağız.  Vadiyi barajlar, dağları madenciler almış Yusufeli arada sıkışmış. AKP’nin en çok oy aldığı ilçedeki insanların hali bu. Ardanuç insanı her türlü baskılara rağmen asla çizgisini değiştirmedi. Onurlu duruşuyla hepimizin gururu oldu.  Gururla her yerde Ardanuçluyum diyorsunuz.   
BAŞBAKAN, BELEDİYE BAŞKANLARI İL BAŞKANLARI 
DEĞİŞTİRMEKLE AKP ZİHNİYETİ DEĞİŞİR Mİ?
Tek adam Başbakanı değiştirdi, Belediye başkanlarını, il başkanlarını değiştirmekle AKP’nin zihniyeti değişir mi? Metal yorgunluk varsa sen de de var!. Kavgalarımızı, tartışmalarımızı burada aramızda yapalım. Dışarıya çıktığımızda umut taşıyalım. Halkın tek umudu CHP’dir. Biz İlde 11 komisyon kurduk. Şimdi ilçelerde kuruyoruz. Bu komisyonlar en kısa zamanda kurulacak ve çalışmalara başlayacak. Birbirimizi seveceğiz, kucaklayacağız. Bunu sözle değil, gerçekten yapacağız.  Haydi Ardanuç, Arhavi, Borçka, Murgul, Hopa, Kemalpaşa, Yusufeli,  Haydi Artvin Hep birlikte elele Bu kötü gidişe bir son verelim.”dedi.
 ARDANUÇ’UN SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU İÇİN ÇOK ÖZEL BİR YERİ VAR
Son olarak konuşan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Ardanuç’un özellikle genel başkanımız sayın Kılıçdaroğlu için çok özel bir yeri vardır. Ben burada uzun zaman çalıştım. Ardanuç’un ekmeğini yedim. Onun için buraya vefa borcum vardır. Bir çok sorununu meclise taşıdım. 
ADALET BAKANINA, “KAPTAĞOR’U BİLİR MİSİN DİYE SORDUM?
Adalet Bakanı biliyorsunuz Ardanuçlu hemşehrimiz. Yanında  yine Artvin kökenli olan Ahmet İyimaya da vardı.  Kendisine Kaptağor’u bilir misin dedim. Çok küçükken gittim  dedi. Ben Kaptağor’un avukatıyım. Dedim. Adalet Bakanısınız. Şimdi  size bir görev düşüyor. Adliyeyi yeniden açtırın dedim. Cevap vermedi. Bugün halkın seçtiği  belediye başkanlarının %41’i  görevde değil.  Bu adamlar neden görevden alındı? FETÖ’den mi, Yolsuzluktan mı, nedir bunun sebei, Halka açıklama bile yapmıyorlar.  Tek adam rejimi işte böyle bir şey.”dedi.  Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.  Mesut Aksakal yeniden başkan seçildi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: ARTVİN

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.