ADD OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI AYLA VARAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

ADD  OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI  AYLA VARAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
ADD OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI AYLA VARAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ12.03.2018 11:57


 

Atatürkçü Düşünce Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula Artvin Barosu Başkanı  Av. Ali Uğur Çağal,  Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, ARTSO Başkanı Kurtul Özel,  ESOB Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Halkevleri  Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu,  Eğitim İş Artvin Şube Başkanı Filiz Karakuş Yılmaz,  CHP Kadın Kolları İl başkanı Gülşen Kurul AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik ve  Dernek üyeleri katıldı.

 

 Olağan Genel Kurul, gündem gereği Divan Teşekkülü oluşturularak başlandı. Divan Başkanlığına  Ali Uğur Çağal,   Demirhan Elçin ve Orhan Bilgin seçildi.

 

SAYGI DURUŞU YAPILDI  VE İSTİKAL MARŞI OKUNDU

 

Gündem gereği Saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu. Faaliyet ve hesap raporunun  okunmasının ardından konuşmalar, temenni ve dilekler bölümünde   ADD Artvin Şubesi Başkanı av. Ayla Varan bir konuşma yaptı. Varan konuşmasında; “ Ülkenin içinde bulunduğu zor ve kritik süreçte çok söz söylemenin, sızlanmanın değil,  elden geldiğince daha çok

çalışmanın esas olduğunun bilincindeyim.

 

“GÜN DAHA ÇOK ÇALIŞMA GÜNÜDÜR.”

 

Gün,  sadece “Mustafa Kemal’in izindeyim, Mustafa Kemal’in askerleriyiz.”  Sözünün artık yetmediği gündür.  Gün, çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak günüdür.  Gün; cesaret destek ve birlik olma günüdür. Bu hedefle yola çıkıyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin ve Cumhuriyetin kuruluş  manifestosu  olduğu günümüzde, bize yol gösterecek olanın da yine Atatürkçü Düşünce ve Atatürk ilke ve devrimleri olduğunu bilerek yola çıkıyoruz.

 

 BU TOPRAKLARDA UMUTSUZ OLMAYA GEREK YOK

 

Bu topraklarda umutsuz olmaya gerek yok.  Bu topraklarda yarınların umudu yine milletin kendisi olmuştur.  Yolumuz Atatürk’ün yolu, hedefimiz çağdaş yarınları kucaklayan  aklın yoludur.  TBMM’nin kurulmasında tek ve en önemli hedef;  geleceğine egemen her türlü  korkudan arınmış,  hacı, hoca, üfürükçü, muskacı korkusundan geleceğini temin edememe korkusundan, üst yöneticiye kendini beğendirememe korkusundan; dinlenme, izlenme, aranma korkusundan uzak  “FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR” eşit yurttaşlardan oluşan   bir toplum ve ulus  yaratmaktı.

 

 Bugün ne yazık ki bu hedef ortadan kaldırıldı, daha doğrusu  tersine döndü. Artık, bizler burnuna halka takılıp  birer zavallılar haline getirilmeye çalışıldık.  Artık, “Peygamber gibi üst yönetici ne olur ki diyen  bir kitle yaratıldı.  Bütün bu olumsuzluklara rağmen; Çözümde, umut da bizleriz.  Bu yolda bize verdiğiniz desteklerinizden dolayı, burada olduğunuzdan dolayı çok teşekkür ediyorum. “dedi.

 

KONUŞMALAR BÖLÜMÜNDE DİLEK

VE TEMENNİLER DİLE GETİRİLDİ

 

Daha sonra söz alan Dernek üyesi emekli öğretmen Mahmut Yaşar, Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını, buna karşılık ADD olarak daha çok çalışılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Milli Eğitime artık  tarikat mensuplarının protokol imzalayarak  girip, sosyal  proje adı altında ülkeyi geriye götürdüklerini savundu. Geçmişte ADD’nin okullara gidip şiir, kompozisyon, resim yarışmaları gibi etkinlikleri yapabildiklerini  ancak artık  gidilemediğini söyledi.

 

 ADD Yönetim Kurulu Üyesi Saniye Meriç’te Atatürk Genci olarak hiçbir zaman umutsuzluğa düşmediğini, Atatürk’ün bu ülkeyi bu nedenle gençlere armağan ettiğini, muhteşem  bir Atatürk gençliğinin varlığından söz etti.

 

ADD Artvin Şubesi Kurucularından Emekli Öğretmen Cemal Ulutürk, ADD’nin çeşitli etkinliklerle Atatürkçü düşünceyi anlatması için daha çok çalışması gerektiğini, kendilerinin de yönetimde yer almadan  her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

 YENİ YÖNETİM GENÇLERLE, SİYASİ PARTİ

VE STK’LARLA DAHA ÇOK İLGİLENMELİ

 

ADD Üyesi Av. İzzet Varan’da “ ADD Artvin Şubesini kuranlara, bugüne kadar hizmet edenlere çok teşekkür ediyoruz. Yeni oluşacak yönetimin gençleri nasıl katabiliriz?   Konusunu gündeme almalıdır.  Atatürk konulu tiyatrolar yapılmalı ve bunu da Atatürkçü kendi gençlerimiz  oynamalıdır.  Atatürkçü Düşünce Derneği Halk oyunları ekibi kurulabilir.Siyasi partilerle ilişkilerini iyi tutması gerekir. Özellikle gençlik yapılanması ve siyasi parti ve stk’larla yakın ilişki içinde olunmalidır.

 

Divan Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, ADD Artvin Şubesi’nin olağan Kurulu’nun hayırlı olmasını dileyerek seçimler bölümüne geçti.  Tek liste ile gidilen yeni Yönetim Kurulu’nda daha çok gençlere yer verildi. Buna göre,

 

 BAŞKAN: AYLA VARAN, YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER:

 

 Saniye Meriç,  Nevnihal Zeytinci, Ali Murat Tiryaki,  Hüseyin Küçük, Sibel Kantar, Murat Küçükay, Seçildi. 

 

ADD ARTVİN ŞUBESİ YÖNETİ,M KURULU YEDEK ÜYELERİ:

 

İsmail Yaşar, Nuri Mert, Muammer Akın, Avni Yılmaz, Ayhan Tekin,  Şehzade yazar, Yasemin Öztürk

 

 DENETLEME KURULU ASIL ÜYELER;

Nursal Bülbül, Necati Altun ve Halil Şişman

 

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER; 

Ali Şahinbaş, Şeref Kaçan ve A. Recep Öztürk seçildi.

 

 GENEL MERKEZ DELEGELER:

Saniye Meriç, Avni Yılmaz ve İzzet Varan

 

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: add

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.