KARARLARINIZ HEP DOĞRU OLSUN

KARARLARINIZ HEP DOĞRU OLSUN
ARTVİN FUTBOL HAKEMLERİ START VERDİ24.09.2013 21:41
                 ARTVİN FUTBOL HAKEMLERİ START VERDİ
        ARTVİN İL HAKEM KOMİTESİ BAŞKANI İLİMDAR ATABAY HAKEM VE GÖZLEMCİLERİ İLE  YEMEKLİ TOPLANTI YAPARAK 2013-14 FUTBOL SEZONU İÇİN   GEREKEN UYARILARINI YAPTI.
                   “KARARLARINIZ HEP DOĞRU OLSUN”

     Artvin İl hakem komitesi başkanı İlimdar Atabay Hakem komitesi üyeleriyle birlikte Hakem ve Gözlemcilerle Borçka karşıköy lokalinde yemekli toplantı yaparak 2013-14 futbol sezonu masaya yatırarak hakemlere gereken uyarılını yaptı. İlimdar Atabay hakemlere hoşgörü içerisinde düdük çalmaları, futbolculara her zaman akılcı, kararlı, duyduklarından önce gördüklerine düdük çalmaları uyarısında bulunarak hakemlere hitaben şu konuşmayı yaptı.
    Değerli hakem arkadaşlarım, Bugün sizleri burada biraraya getirerek,bu mesleğe gönül vermiş genç arkadaşlarımızla,eski ve yeni hakem arkadaşlarımızla tanışarak,tayin yolu ile il ve ilçelerimize gelen hakemleriyle de tanışarak, kaynaşma sağlamak amacını taşımaktadır. Bu arada Artvin ilimizin en eski futbol hakemlerinden olan ve bu dönem il hakem komitesinde görev alan aynı zamanda Futbol hakem gözlemciliği görevini de yürütecek olan değerli ağabeyimiz Turan Şentürk aramızda olmasından çok mutluyum. Deneyimli bilgilerinden ötürü  Kendisinden şahsen ben ve sizlerde faydalanacağımızdan ve her zaman ağabeylik görevini de en iyi şekilde yapacağından eminim. 
   Değerli arkadaşlar bizlere artık bir aile olduk. Burada yalnız sizleri çağırmadık değerli eşlerinizi de davet ettik. Bu davete icabet edip gelen hakem arkadaşlarımızın eşleri de var. Buna çok sevindim. Çünkü bizim ne denli önemli ve zor olan hakemlik mesleğinde, her zaman arkamızda dim dik durup, yanımızda yer alan değerli eşlerimizin de gösterdikleri hassasiyet ve fedakarlıkları için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 
  Artvin bölgemizde  geçmişte hakem camiasında bayağı sıkıntılar yaşandı. Geçmişte birileri yaptığı hatalardan ceremesini hakemlere çektirildi.Bundan sonra böyle bir şey olursa asla izin vermeyeceğiz. Hakkımızı sonun kadar da arayacağız. Hakemlik mesleği kimsenin ayaklar altına almasına da izin vermeyeceğiz. Sizler maçlara çok iyi hazırlanmalısınız. Hafta içi mutlaka idmanlarınızı yapacaksınız. Kendinizi ne kadar iyi maça hazırlarsanız Maçta da bunun semeresini görürsünüz ve hatasız maçı idare etmiş olursunuz. Ayrıca hepinizin bir hedefi olması gerek.Türkiye’de lig sayısı artınca takımların sayısı da artıyor. Bu bakımdan klasmanlara çıkma hede fi ön plana çıkarmalısınız. Artvin bölgemizde sadece üst lig hakemi ile FİFA hakemimiz bulunmuyor. Diğer bütün dallarda hakemlerimiz mevcut. Tayin yolu ile ilimize gelen hakem arkadaşlarımız olduğundan bölgemizde toplam 24 hakemle lig maçlarımızı yöneteceğiz. İleride hakem kursu açmayı da düşünüyoruz. Amacımız hakemlik camiasının kariyelini bir üst çıtaya çıkarmaktır. Sizlere tavsiyem karalarınız hep doğru olsun. Artvin bölgemizde amatör lig maçları kurban bayramı sonrası başlayacak. Bizde hakem camiası olarak hazırız diyebilirim. Artvin futbol ligi tüm spor camiasına hayırlı olsun.
 

Etiketler: futbol

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.