NİŞANCI’DAN SÖZCÜ YAZARLARINA

NİŞANCI’DAN SÖZCÜ YAZARLARINA
NİŞANCI’DAN SÖZCÜ YAZARLARINA06.07.2018 10:22


Artvin’in yetiştirdiği değerlerimizden emekli Banka Müdürü Cengiz Nişancı, seçim sonrası CHP içinde başlayan ve sözcü gazetesinde yer alan acımasız ve dozajı yüksek eleştirileri eleştirdi.  Türkiye’nin OHAL şartlarında yaşadığına dikkat çeken Nişancı, böyle bir ortamda sağlıklı bir  yaşamın mümkün olmayacağını, insanların her açıdan gergin, umutsuz ve mutsuz olduğuna dikkat çekti. CHP’nin kişilerden daha deha değerli olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte bizlere emanet ettiği 2.büyük eserin CHP olduğunu söyledi.  Eleştiriler yapılırken çok daha dikkatli olunması gerektiğini, bu şekilde kimin değirmenine su taşındığına, kimin ekmeğine yağ sürüldüğüne dikkat etmek gerektiğine vurgu yapan Cengiz Nişancı; “

“Sözcü yazarlarının ilgili olanlarına iktidar yanlısı yazarlarının hiç biri iktidar için olumsuz yazı yazmıyor. diyeceksiniz zaten yazamaz. Muhalefet partisi CHP için son günlerde yıkıcı tüm gücünüzü gösteriyorsunuz. bu yaptığınız ülkeye büyük zarar verecektir elimizde bir CHP kaldı. Değerli dostlar; Bu ülke kolay kurulmadı. Kavga ederek değil, her kesim ile kol kola girilerek, müşterek noktada yani ülkenin bağımsızlığı ve milletin bütünlüğü ile dünyanın adi adi savlarını kazandık. En adi diyorum çünkü yokluk içinde,   ne teçhizat  vardı, ne de gıdamız, İlaç yok, giyecek yok. Böyle bir durum içinde karşımızda dönemin her türlü teknolojik savaş araçlarıyla donatılmış,  tüm Avrupa’ya karşı savaşmış ve bu savaşı kazanmış, dünyada emsali görülmemiş bir destan yazan dedelerin torunlarıyız.

 Atatürk,  Türk Halkıyla birlikte adeta küllerimizden yeniden doğarak yeni, genç Türkiye Cumhuriyetini kurduktan sonra, Cumhuriyetin ruhu olan demokrasiye geçişin ilk adımını attı. Cumhuriyet ve Halk kelimelerini birleştirerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdu. 15 yılda  dünyanın sayılı ülkeleri arasına soktu. Daha Avrupa’da kadın oy kullanamazken, Türk Kadını seçtiği gibi seçiliyordu. İlk Kadın Belediye Başkanı Yusufeli Kılıçkaya’da Sadiye Hanım olmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortasıdır.  Demokratik, Laik, sosyal, Hukuk devleti olarak “İlelebet Payidar” yaşayabilmesi için CHP her zaman görev başında olmuştur.

  Yöneticilerin, başkanların, örgütlerin, şahısların Hataları olabilir.  Bırakın parti içinde halletsinler. üç güne kadar Muharrem İnce’yi göklere çıkarıyordunuz. Ne oldu da yerin dibine sokuyorsunuz?  Hepinizin yazılarını dikkatle okuyorum. Ama bu düzeyde giderseniz korkarım vazgeçeceğim.  Lütfen yapıcı ve birleştirici olunuz saygı ve sevgilerimle Cengiz Nişancı.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: yazar

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.