13 GÜNDÜR ARANIYOR

13 GÜNDÜR ARANIYOR
Artvin merkeze bağlı Ormanlık Köyü nde ikamet eden ve kendisinden 27 Haziran Çarşamba gününden beri haber alınamayan 83 yaşındaki alzheimer hastası Hüseyin Yılmaz isimli şahsı arama çalışmaları 13. gününde devam ediyor.08.07.2018 19:27

Artvin merkeze bağlı Ormanlık Köyü’nde yaşayan ve kendisinden bir haftadır haber alınamayan 83 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Yılmaz’ı arama çalışmaları kaybolduğu bölgede aralıksız sürüyor.
Kendisinden 27 Haziran Çarşamba gününden beri haber alınamayan 83 yaşındaki alzheimer hastası Hüseyin Yılmaz isimli şahsı arama çalışmaları 11. gününde devam ediyor.
Sık ormanlık alanda süren arama çalışmalarına Artvin AFAD ve Artvin İl Jandarma Komutanlığı'ndan personellerin yanı sıra kayıp şahsın akrabaları ve köylülerde ile Erzurum AFAD Arama ve Kurtarma Birliğinden bir ekipte katılıyor. Jandarma iz takip köpeği Vuslat' ta arama çalışmaları kapsamında kayıp şahısın gidebileceği bölgelerde arama yapıyor.  Arama çalışmalarının devam edeceğini belirten yetkililer, yöre halkına gittikleri yerlerde  etraflarına dikkatle bakmalarını, şüpheli bir durumda  AFAD, 156 JANDARMA  155 POLİS İMDAT gibi telefonları aramalarını istedi.  
ARTVİN’E ALZHEİMER  MERKEZİ KAZANDIRILMALIDIR
Artvin’de son yıllarda artan alzheimer vakaları, yaklaşık 2 yıldır gündemde olan ve çalışmaları yapılan Alazheimer merkezi ile ilgili projenin ne kadar gerekli olduğunu  bir kez daha gözler önüne serdi. Yetklililerin Türkiye’de birkaç ilde bulunan  bu merkezlerden birisini Artvin’e kazandırmak için STK, ODA, vALİLİK, BELEDİYE, MECLİS yani  iktidarı muhalefetiyle siyaset kısaca toplumun tüm kesimleri el ele vererek bu projeyi Artvin’e kazandırmalıdır.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.