ARTVİN ASKF, BORÇKA’DA SPOR KULÜBÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN ASKF, BORÇKA’DA SPOR KULÜBÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ tarafından başlatılan il genelinde gençleri spora teşvik etmek için ilçelerde bulunan spor kulübü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile düzenlenen toplantılara Borçka ilçesinde devam edildi. 30.09.2018 19:37

Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ tarafından organize edilen toplantıya Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Ak Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, Borçka Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Memüş Türk, TFF Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik, Artvin ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, Borçkaspor ve Muratlı Hudutspor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı.
Toplantıda, Borçka’da bulunan futbol kulüplerimizin 2017/2018 sezonunda yaptıkları çalışmalar ve 2018/2019 sezonu için beklentileri ve planları konuşuldu. 
Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ konuşma yaparak “Borçka Belediye Başkanımız sayın Aslan Atan bey toplantıya katılarak bizleri onurlandırmıştır. Kendisi sporun her zaman yanında olan birisidir. Gençlerimize de her zaman sahip çıkmıştır. Borçka Belediye Başkanı olduktan sonra gözle görülen bir şey vardır ki Borçka’da ki spor kulüpleri mücadele gücünü artırmış, marka kulüpler olma noktasında büyük bir ivme kazanmışlardır. Kazanımların mimarı elbette ki Borçka Belediye Başkanı Aslan beydir. Borçka’daki  spor kulüpleri ile birlikte yapmış oldukları çalışmalar hem kentin tanıtımına hem de gençliğe sahip çıkılması noktasında çok büyük yatırımlardır. Bu anlamda kendisini yapmış olduğu çalışmalarından ötürü tebrik ediyoruz. İnanıyorum ki Borçka’da bulunan her iki kulübümüze de gerekli finansal katkıyı sunarak takımlarımızın 2018/2019 sezonunda amatör liglerde mücadele etmesini sağlayacaktır” dedi.
Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ise toplantının gerçekleşmesini sağlayan Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek “Biz siyasetçiler halkımızın isteklerini kayıtsız bırakamayız. Kulüp başkanlarımız, yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüzle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağız. Kulüplerimizin liglere katılımı konusunda olumlu bir sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda söz alan Borçka Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Memüş Türk ise Borçka halkının spora karşı ilgisine vurgu yaparak “kurumlar arası büyük sahada futbol turnuvası düzenledik 14 takım katıldı. Voleybol turnuvamıza 22 takım katıldı ve her akşam spor salonunda en az 500 kişi vardı” dedi.
Borçkaspor Kulübü Başkanı Şükrü Melek ise Borçka halkından ve esnafından kendilerini zorlamayacak miktarda, bütçelerine uygun orda yardım talebinde bulundu.

Karşılıklı fikir alışverişinden sonra katılımcılar toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Toplantı çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi
Artvin post


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.