ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ MANİFESTOSU:

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ MANİFESTOSU:
28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde divan başkanlığını Atatürkçü Düşünce derneği Artvin Şube Başkanı Av. Ayla Varan’ın yaptığı 15. Olağan genel Kurul sonrası Dernek Genel Sekreteri Hüseyin Emre ALTIN IŞIK Atatürkçü Düşünce Derneği manifestosunu yayınladı. Yayınlanan manifestoda ise şu ifadeler yer alıyor;08.08.2018 20:52

“SAYGIN ÖRGÜTÜMÜZE… 28-29 Temmuz 2018'de gerçekleştirdiğimiz, 15. Olağan Genel Kurulumuzda, seçilen  Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve Kurullarımız 03.08.2018 Cuma günü görev  dağılımlarını yaparak örgütümüze ve davamıza hizmete başlamış bulunmaktadır. Genel Merkez Yönetim Kurulumuz aşağıda yazılı şekliyle görev dağılımını gerçekleştirmiştir:
ADD YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI
Prof.Dr. Süheyl BATUM Genel Başkan • Prof.Dr. Yalçın KARATEPEGenel Başkan Yardımcısı • Nasuh MAHRUKİ Genel Başkan Yardımcısı • Hüseyin Emre ALTINIŞIK Genel Sekreter • Ersan PETEKKAYA Genel Sekreter Yardımcısı • Dr. Zuhal ÖZEN MANOĞLU Genel Sekreter Yardımcısı • Uğur KAYAALP Genel Sekreter Yardımcısı • Emin Semih ÖZKÖKGenel Sayman • Şadiye YEŞİLYURT Genel Sayman Yardımcısı
Saygın Örgütümüz; 1) Bizler her zaman tam bağımsız, laik, demokratik, sosyal hukuk devletini; üniter Ulus Devlet modelini, anti-emperyalist Kemalist duruşu ve Kemalist düşün sisteminin tüm  kazanımlarıyla, bütün değerlerini var gücümüzle savunmayı, toplumumuza anlatmayı ve  insanlarımızı aydınlatmayı, tarihi bir görev ve namus meselesi olarak bilenlerdeniz.
2) Bizim anlayışımızda; Derneğimizin Kurucusu Büyük Hukuk ve Dava Adamı  Demokrasi şehidimiz Prof.Dr. Muammer AKSOY ve tüm Devrim ve Demokrasi şehitlerimiz  gibi gerektiğinde can verilir, kan verilir, bedel en ağır şekilde ödenir ancak; asla davamızın  esaslarından vazgeçilmez. Bizi ayakta tutan davamıza olan işte bu bakış açımızdır.
3) Genel Merkez olarak, öncümüz ve kurucumuz, Demokrasi Şehidimiz Prof.Dr.Muammer AKSOY'un çizgisini ödün vermeden takip edeceğiz.
4) Yönetim anlayışımız ORTAK AKLA dayanacaktır. Örgütümüzle ve tüm kurullarımızla tam bir dayanışma halinde ORTAK AKLI egemen kılarak Demokratik Kitle Örgütü niteliğimizi güçlendireceğiz.
5) Sadece Basın Açıklamalarıyla değil, toplumsal aydınlanma mücadelemizde en etkin yol ve yöntemleri mutlaka kullanacağız.
6) Cumhuriyet tarihimize alternatif tarih çalışmalarını büyük ve planlı bir EMPERYALİST OYUN olarak görmekteyiz. Buna asla izin vermeyeceğiz. Ulusal Günlerimize ve Ulusal Bayramlarımıza hep birlikte coşkuyla sahip çıkacağız. Yaklaşan 29 EkimCumhuriyet Bayramımızı Halkımızla birlikte; Şube Binalarımızın önünde, köylerde, mahallelerde, meydanlarda bir düğün bir büyük millet bayramı şeklinde coşkuyla kutlanabilmesi için çalışmalarımıza hemen başladık. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı;Afyonkarahisar Albay Reşat Çiğiltepe Gençlik Kampıyla ve Örgütsel katılımla kutlayacağız. Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Afyon Kocatepe'de ki duruşu, o net duruş hepimizin dayanağı ve hepimizin güç kaynağıdır.
7) Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Kurumsallaşmasını tamamlaması ortak bir temennidir. Kurumsallaşmanın sağlanması için öncelik tüzüğümüzün yenilenmesi ve değiştirilmesidir. Net, anlaşılır ve kurumsal yapılanmayı gösterir bir tüzük hepimizin yıllardır önceliğidir. Bu konudaki çalışmalarımız başlamıştır. 30 Kasım 01-02 Aralık 2018 (Cuma, Cumartesi ve Pazar) tam zamanlı Tüzük Kurultayımızı toplayacağız. Küçük Kurultayımızı da Tüzük Kurultayımızla birlikte gerçekleştirilmiş olacağız. Böylece örgütümüzü yormadan her iki çalışmayı da tamamlamış olacağız.Tüzük Çalışmalarıyla ilgili olarak; örgütümüzün değişimini istediği ya da ilave edilmesini önerdiği hususları 01 Ekim 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğe iletmesini başarılı bir çalışma süreci için yararlı görmekteyiz. Örgütümüzün destek ve katkılarını beklemekteyiz. 01 Ekim 2018 Pazartesi mesai bitimine kadar düşüncelerinizi iletmenizi diliyoruz.
9) Büyük Atatürk'ün "Bütün Umudum Gençliktedir../' sözünü bir direktif, bir emir olarak kabul etmekteyiz. Güçlü ve geniş katılımlı bir Gençlik Kolu oluşumu için çalışmalarımıza başladık. Bu konuda hem tüzük hem de yönergelerimiz de gerekli tüm değişiklikleri hayata geçireceğiz. En kısa zamanda bir büyük Gençlik Kurultayını toplayacağız.
10) Atatürkçü Düşünce Derneği bütün üyeleriyle, hiç ayrımsız BÜYÜK BİR AİLE,BİR ANA-ATA OCAĞI, BİR DAVA OCAĞIDIR. Omuz omuza, yürek yüreğe ATATÜRK CUMHURİYETİNİ ve ULUS DEVLET'i yeniden inşa etmeye and içiyoruz. Bunun için de temel stratejimiz ATATÜRK gibi DÜŞÜNMEK ve ATATÜRK gibi HAREKET etmektir.
Saygın Örgütümüz; Bir Genel Kurul Süreci yaşadık. Genel Kurul süreçlerinin malum özellikleri vardır. Ama geride kalmıştır. Geride kalmalıdır. Önümüzde tarihi görevler bulunmaktadır. Ve MUSTAFA  KEMAL'ler GÖREV BAŞINDADIR.Bu duygu ve düşüncelerle, bu inanç ve kararlılıkla saygın örgütümüzü selamlıyor, çalışmalarında başarılar diliyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.