BARAJ GÖLÜNDE KAYBOLAN MUHAMMET AY BULUNAMADI

BARAJ GÖLÜNDE   KAYBOLAN MUHAMMET AY BULUNAMADI
BARAJ GÖLÜNDE KAYBOLAN MUHAMMET AY BULUNAMADI12.03.2018 11:58

BARAJ GÖLÜNDE   KAYBOLAN MUHAMMET AY BULUNAMADI

Borçka  Muratlı baraj gölünde 10 Mart 2018 Cumartesi günü  teknenin alabora olması sonucu kaybolan Muhammet Ay (50) dalgıç ekipleri tarafından yapılan aramada henüz bulunamadı. Kayıp kişi için  Borçka barajı kapakları kapatılırken, Muratlı Barajının kapakları ise açıldı. Ay’ın bulunması için suyun çekilmesi bekleniyor.

İlçenin Muratlı Köyün'de baraj gölüne açıldıkları teknenin alabora olması sonucu teknede bulunan  Ekrem Aydın (39) kıyıya çıkmayı başarırken, Muhammet Ay ise suda kayboldu. Olaydan sonra AFAD ile Deniz Polisi dalgıçları botla girdikleri baraj gölünde arama çalışması başlattı. Dün akşam ara verilen arama çalışmaları bpazar sabah yeniden başladı. Çoruh nehri üzerindeki  Borçka barajı kapakları kapatıldı. Hopa'dan gelen dalgıç polis ekipleri gölde arama gerçekleştirdi. Arama çalışmasında Muhammet Ay'a  henüz ulaşılamadı.

Öte yandan bölgeye çağrılan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ile Rize Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisinden oluşan 15 kişilik su altı ekibi yarın gölde arama çalışması başlatacak.  Diğer yandan Muhammet Ay’ın ailesi akrabaları ise  kıyıda  bekliyor. Borçka’da son derece sevilen, saygın bir  insan olarak tanınan Muhammet Ay’ın bulunması için arama çalışmalarının aralıksız süeceği belirtiliyor.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: baraj

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.