BURASI PARK YERİ DEĞİL YOL AMA GEÇENE AŞK OLSUN!

BURASI PARK YERİ DEĞİL YOL AMA GEÇENE AŞK OLSUN!
Artvin’in güncel olarak en büyük sorunudur14.09.2018 09:00
 Artvin.  Artvin hep aynı kalırken araç sayısının her geçen artması, Aktif cadde sayısının 3’ten 2’ye düşmesi, Milli Eğitim’in arkasındaki alana pazaryerinin inşa edilmesi, 1997’lerde inşa edilen Artvin’in tek otoparkının yetersiz kalmasıyla araç sahipleri araçlarına park edecek yer bulamıyor. 
Her mahalleye bir otopark sözü veren Başkan bugüne kadar tek bir mahalleye otopark yapabilmiş değil. Hal böyle olunca park sorunu her caddede yer mahallede yaşanıyor. Hele de okulların açılmasıyla birlikte trafik keşmekeşliğinin katlanacağı kaçınılmaz.
 Yeni yapılan tek yönlü şehre giriş yolunun Atapark bölümünde dolmuş durağı indi bindi yerinin yanında içe doğru geçecek araçlar için yol  var. Ancak bu yol maalesef araçlar park ettiği için kullanılamaz hale geliyor. Belediye’nin yanında aynı hizada bulunan işyerleri ve evleri olanlar araçlarıyla o tarafa doğru geçemiyor. 
PARK YAPILMAMASI GEREKEN YERDE PARK EDİLİYOR!
Park yapılmayacak yere park yapanların uyarılmaması ve gereken hassasiyetin gösterilmemesinden dolayı bu durumun yaşandığını savunan mağdur vatandaşlar;” Şimdi biz işyerimize, evimize doğru geçeceğiz ama bu araçlar yolu kapadığı için geçemiyoruz. Hemen yanında dolmuş indi bindi durağı, az ileride araç kapanı, dönerken çok zorluk çekiyoruz. 
Orada araçlar nasıl ve neden park ediyor? Hiç düşünmezler mi?  Yetkililer bu araçları uyarmalı ve park cezası kesmeli. Buraya park yapılmaz levhası asmalı. Kimsenin böyle bir şeye hakkı yok. Parka geçecekler parka giremiyor. Hele engelli aracıyla falan iseniz yandınız.  Yetkilerimizin bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz.” Şeklinde duygularını dile getiriyor.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.