CHP KADIN KOLLARI OLAĞAN KURULLARINI TAMAMLIYOR

CHP KADIN KOLLARI OLAĞAN  KURULLARINI  TAMAMLIYOR
CHP KADIN KOLLARI OLAĞAN KURULLARINI TAMAMLIYOR08.01.2018 10:00


CHP Kadın Kolları olağan Genel Kurullarını tamamlıyor. Arhavi dışında tüm ilçelerde kongreler bitti. En son olarak yeni ilçe Kemalpaşa’da  genel kurul yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa  İlk İlçe Kadın Kolları Genel kurulunu tamamladı.Genel Kurulda  Sevim Lokumcu kadın kolları başkanı seçildi. Kemalpaşa’nın yeni ilçe olması nedeniyle yapılan tüm etkinlik, kongreler ilk olma özelliği taşıyor.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa Kadın Kolları  Kemalpaşa  İlçe olduktan sonra  ilk kadın kolları kongresini gerçekleştirdi. İlçe Kongresine CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul ve partililer katıldı.

CHP Kemalpaşa ilçe binasında gerçekleşen Genel Kurul saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Daha sonra divan oluşturularak gündem maddeleri tek tek ibra edildi.

Gündem maddelerinin onaylanmasının ardından seçime geçildi. Sevim Lokumcu  CHP Kemalpaşa İlçesi Kolları Başkanı seçildi.

KEMALPAŞA’DA İLK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞAKINIMIZI SEÇTİK

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan, partililer duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Son olarak ise CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul söz aldı. Kurul konuşmasında , birlik beraberlik çağrısında bulundu. Kemalpaşa’nın  yeni ilçe olması nedeniyle duyduğu mutluluğu ifade eden Kurul, “ Kemalpaşa uzun  bir bekleyişten sonra yeni ilçe yapıldı. Kemalpaşa’nın ilçe olmasında STKların, siyasi partilerin, Kemalpaşa Halkı’nın kısaca herkesin büyük katkıları oldu. Ben emeği geçenlere Kemalpaşalılar adına teşekkür ediyorum.Bu nedenle Kemalpaşa’da ilk kez ilçe kadın kolları seçimi yaptık.

ARHAVİ HARİÇ TÜM İLÇELERDE SEÇİMLERİ TAMAMLADIK

Bugüne kadar Arhavi hariç tüm ilçelerimizde kadın kolları seçimlerini tamamladık.  Buna göre

Ardanuç  İlçe Kadın Kolları Başkanımız Emine Avcı Erden, 

Borçka İlçe Başkanımız Emine Arslan,

Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanımız  Sevim Lokumcu,

Murgul İlçe Başkanımız Nezahat  Yıldırım,

Hopa İlçe Bakanımız  Sultan Akbıyık, 

Şavşat İlçe Bakanımız Sevgi Gökçe,

Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanımız Bahtıgül Çelik, 

Yusufeli Kadın Kolları İlçe Başkanımız Murgul İlçe Başkanımızın adını soyadını taşıyor.  Onun adı da Nezahat Yıldırım. 

Arhavi Kadın Kolları seçimimizi de  10 Ocak 2018 Çarşamba günü yapmayı planlıyoruz. İlçe seçimleri bittikten sonra Kadın Kolları İl Başkanlığı seçimini yaparak seçimleri tamamlamış olacağız.

ÇALIŞMALARIMIZA ŞİMDİDEN BAŞLADIK.

ÇÜNKÜ YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR!

Çalışmalara yarın değil. Şimdiden başlıyoruz. Çünkü yarın çok geç olabilir durumlarını hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz.  İşsizlik %12’leri geçmiş. Saçımızı süpürge ederek okuttuğumuz gözbebeği çocuklarımız üniversiteden meuzn oldular 1 milyon üniversiteden mezun olmuş işsiz gençlerimiz, atanamamış öğreetmenlerimiz var. Atanamayan , iş bulamayan bu yetişmiş gençlerimiz bunalıma giriyor, intihar eden oluyor. Yazık dğeil mi bu ülkeye, bu gençlere?

CUMHURİYETİMİZİN KAZANIMLARINI BİR BİR KAYBEDİYORUZ

Ülkemiz zor günler geçiriyor. Bu zor günlerde biz kadınlara büyük görev düşüyor. Kadınlar olarak demokrasi kazanımlarımızı her geçen yıl daha da çok kaybetmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti  devletinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk Halkı  muasır medeniyetler yolunda modern bir ülkeyi  Türkiye Cumhuriyeti’ni Sosyal, laik, demokratik ve hukuk temelinde kurarak bizlere emanet etti. Kadınlara seçme  ve seçilme hakkını bir çok Avrupa ve batı ülkelerinden önce aldık. Bu haklarımızı kadınlar olarak biz koruyacağız.

MEDENİ KANUNUN İÇİ BOŞALTILIYOR!

Ne yazık ki son 15 yılda kadın cinayetleri %1400 arttı. Nüfuusn yarısı olan kadınların siyasette ve yönetimde   arzulanan yerde değiliz. Bakın Diyanet’in resmi sitesinde kız çocuklarının 9 yaşında evlenebileceğini yazıyorlar. Bunun dinin emri olduğunu söyleyen sözde din adamları TV’lerde ahkam kesiyor. Müftülere nikah yetkisi veriliyor. 

YAŞANANLAR, KADINLARI BİRLEŞMEYE MECBUR KILIYOR

Bütün bunları  bir arada düşündüğümüzde biz kadınların şu partili, bu görüşten başı açık ya da kapalı demeden   Cumhuriyetimizi, cumhuriyetin bize sunduğu kazanımlarımızı, haklarımızı korumak için birlikte el ele vermeliyiz. Mevcut iktidar  kadın konusunda sınıfta kalmıştır. 

Şayet bu şekilde devam ederse   kadınlar olarak Cumhuriyet öncesine döneriz. O zaman kadının adı yoktu, Kadın nüfustan sayılmıyordu. Kadın yalnız sokağa çıkamazdı. Bugün Arabistan gibi şeriatla yönetilen ülkelerde de daha kadınlar yeni araç kullanma hakkına sahip oldular!.  Kadın İnsan mıdır? Diye paneller yapıyorlar! Bu ülkelerdeki din adamları, başmüftüler hepimizi dehşete düşüren fetvalar veriyorlar!. Medeni kanun olmayan ülkelerde kadınların maalesef hiçbir güvencesi yok!.

Bu nedenle biz kadınlar olarak hangi partiden olursak olalım, cumhuriyetimize sahip çıkma noktasında el ele vermeliyiz. Birleşme, buluşma noktamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Çağdaş, muasır medeniyetler yolunda, demokratik, laik, hukuk ve sosyal devlet anlayışı ile sonsuza kadar yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti olacaktır.” dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

 

 


Etiketler: chp

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.