İL HAKEMLERİMİZDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ANLAMLI DESTEK GELECEĞİMİZ, HAYATIMIZ, HER ŞEYİMİZ ÇOCUKLARIMIZ!..

İL HAKEMLERİMİZDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ANLAMLI DESTEK  GELECEĞİMİZ,  HAYATIMIZ, HER ŞEYİMİZ ÇOCUKLARIMIZ!..
Futbol Federasyonu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi Lösemili çocukları unutmadı.08.11.2019 09:15

İl hakem Kurul Başkanı Halit Uçar, İl Hakem Kurulu Hakem Atama Sorumlusu Tayfun Akan ve Amatöre lig hakemlerinden lösemili çocuklar için anlamı etkinlik.
 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle bu haftaki antrenmanlarına Lösemili Çocuklara sahip çıkmak ve kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla etkinlik gerçekleştirerek mesaj gönderdiler.
Artvin İskebe Yenimahalle Şehir stadında yapılan antrenman sonrası hep birlikte “hayatımız Çocuklarımız” sloganı ile farkındalık etkinliği gerçekleştirdiler. İl hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar,
“2-8 Kasım Tarihleri arasında Lösemili Çocuklar Haftasıdır. Maalesef dünyada ve ülkemizde bir çok lösemili çocuğumuz var. Biz bu çocuklarımıza sahip çıkarsak, bir çok çocuğumuz hastalıktan kurtulabiliyor. Yeter ki duyarlı olalım. Artvin İl Hakem Kurulu olarak Gerek Futbol Federasyonu Hakemler Ve Gözlemcileri Derneği, gerek hakemlerimiz birlikte bu kampanyada yer almak için bir araya gelmiş olduk. Lösemili çocuklarımıza geçmiş olsun diyoruz. Lösemili Çocuklar için aramızda küçük de olsa bir bağış kampanyası başlattık.  Maksadımız çoban ateşi yakmaktır. Kıvılcım çakmaktır. Herkesin kendi bütçesi ve imkânına göre yardım etme farkında lığının oluşmasını istiyoruz.”dedi.
LÖSEMİ NEDİR?
Lösemi, kan hücrelerinin normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren ve çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini oluşturarak birinci sırada yer alan kan kanseridir. Son derece zorlu geçen tedavi sürecinde hastane ortamında yaşamak durumunda kalan lösemili çocuklarımıza ve ailelerine moral ve destek vermek ve toplumda hepimizin asli görevidir. 
Haber.Semra Yilmaz


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.