İSTANBUL BAĞCILARDA KUZU ÇAĞ DÖNER SALONU AÇAN MUSTAFA YEŞİLKAYA HEMŞEHRİLERİMİZİ DAVET EDİYOR!..

İSTANBUL BAĞCILARDA KUZU ÇAĞ DÖNER SALONU AÇAN MUSTAFA YEŞİLKAYA HEMŞEHRİLERİMİZİ DAVET EDİYOR!..
Artvin insanı her gittiği yere kendi kültür ve değerlerini de götürmüştür. Mertliğini, güvenirliliğini, çalışkanlığını beraberinde götürmüştür.24.12.2018 09:54
 Artvinliler özellikle et ve ettürü yiyecekleri çok sever. Türkiye’nin en iyi dönerini, en iyi çağını Artvinliler olarak kendilerinin yaptığını savunur. Bunun sırrını da kulalndıkları et ve malzemenin kalitesine bağlarlar.
“ARTVİN DÖNERİNDEN TAVİZ VERMEYİZ!”
Şayet dönerlik etimiz yoksa o gün laf olsun diye döner vurmayız diyebilecek kadar da mesleklerine sahiptirler. Özellikle Artvin Günleri adı altında onlarca Artvinli olmayan dönercilere stant verilerek Artvin Dönerine büyük bir kötülük yapıldığı düşüncesinde olanlar çoğunlukta. İçinde Artvinlilerin olmadığı, Artvin lezzetinin bulunmadığı hiçbir organizasyonun laf olsun diye yapılmamasına vurgu yapıyorlar. Bu hata sürerse genel bir açıklama yapacaklarını da söylüyorlar. Bütün bunlar özetle bir kenarda dursun.
ARTVİN DIŞINDAKİ ARTVİNLİLER 
ARTVİN LEZZETİNDEN ÖDÜN VERMEZ!
Artvinliler imkansızlıklar nedeniyle memleketlerinden göç eder. Göç ettiği yere de Artvin’in tüm alışkanlıklarını da yanında götürür. Artvin Döneri’ni Artvin dışında yapan ustalar genellikle çok iddialıdır. Bunlardan birisi Rize’deki teke kardeşlerin Cumhuriyet meydanında açtığı Yusufeli Kuzu Döner. Rizeliler bu lezzetti tuttu. Trabzon’dan, hopa’dan bile bu döneri yemek için gelen özel müşteri profili oluştu.
Şimdi de İstanbul Bağcılar’da yeni bir “Kuzu Çağ Döner” salonu açıldı. Artvin Merkez Hod köyünden Mustafa Yeşilkaya’nın açtığı Kuzu Döner şimdiden lezzetin, damak tadının, hijyenin ve seçkin insanların uğrak yeri olmuş durumda. İstanbul’da on binlerce Artvinlinin yaşadığı biliniyor. Ancak böyle nezih bir yerin varlığından diğer
"ARDANUÇ'TAN SOBA HAŞUT'TAN PİKAL TAŞI!"
Kuzu Döner Salonu sahibi Mustafa Yeşilkaya işletmesi hakkında verdiği bilgide, 26 şubat 2017 yılında İstanbul Bağcılar’da döner salonu açtığını belirterek;”Ben Mustafa Yeşilkaya. Artvin Merkez Hod köyündenim. İstanbul’da ikamet ediyorum. 26 şubat 2017 tarihinde, İstanbul-Bağcılar’da Fatih Mahallesi Mehmet Akif Bulvarı, No 233’te Dereyolu Aşık Veysel ilkokulu arkasında Kuzu Çağ Döner salonunu açtım. Ardanuç’tan el yapımı soba aldım. Hod Haşut’tan pikal taşını getirdim. Pikal taşını Artvinliler bilir. Bunun üzerinde yapılan ızgara etin tadını bilenler bilir.
TAŞ VE LENGER KEBABIYLA DA İDDİALIYIZ,
RANDEVU İÇİN BİZİ ARAMANIZ YETERİLİDİR.
Çağ döner’in yanında taş ve Lenger Kebabıyla da iddialıyız. Izgaramızla, dönerimizle, lenger kebabımızla lezzeti, kaliteyi, hijyeni ve güveni aynı anda sunuyoruz. İstanbul’da yaşayan çok değerli hemşehrilerimizi davet ediyorum. Benimle iletişime geçmek isteyen hemşehrilerimize, müşterilerimize Cep telefonumu veriyorum. 0532 44 26 14 yada 0546 722 66 70 nolu telefonlarımızdan bize ulaşabilirler.
1 MİLYONDAN FAZLA ARTVİNLİ ARTVİN DIŞINDA
Artvin’den göç eden insanların sayısı Artvin’de yaşayanların 10 katından fazladır. Artvin dışında yaşayan Artvinlilerin bugünkü sayısı 1 milyonun üzerinde.İstanbul’da 10 binlerce hemşehrimiz yaşar. Sadece Bursa’da yaşayan Artvin ve Artvin kökenli hemşehrimizin sayısı 700 bine yaklaştı. Zaman buldukça İstanbul’daki tüm Artvin derneklerini, Vakıflarımızı, stk’larımızı, işadamlarımızı, kısaca tüm hemşehrilerimizi ziyaret etmeyi ve onlarla sohbet etmeyi düşünüyorum..
İŞYERİ AÇMAK KADAR TANITMAK DA ÖNEMLİDİR!
Bir işyeri açmak kadar onu tanıtmak, anlatmak ve halkla işlikler kurmak da çok çok büyük önem arz ettiğini biliyorum. Bunun bir yolunun medya olduğunu biliyorum. İnsanlarımız böyle bir yerin varlığını öğrenince kafalarında, telefonlarında verdiğimiz telefon numaralarını kaydedeceklerdir. Onlarda bir hemşehrilerinin İstanbul gibi yerde işyeri açmalarından gurur duyacaklardır. Kısaca iletişim çok önemlidir. Ben bunu Artvin Yerel basınından başlatıyorum.
BİZİM GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ ARTVİN'DEDİR.
Çünkü Artvin dışındaki tüm Artvinliler bizler gözlerimizi, beynimizi, ruhumuzu ilimizde bıraktık. Bizim sesimiz, gözümüz, kulağımız öncelikle Artvin’in yerel medyasıdır. Ben şunu çok iyi biliyorum ki bu haberimizi İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli, Sakarya, samsun ve Bursa gibi illerde yaşayan çok değerli hemşehrilerimiz aynı anda okuyacaklar.
YEN YILINIZI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM
Son olarak, 2018 yılını geride bırakıyoruz. Yeni bir yıla 2019 yılına giriyoruz. Ben şimdiden yeni yılın herkese yeni umutlar, güzellikler, sağlık ve mutluluklar getirmesini diliyor, bize sayfalarında yer veren yerel basınımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.