KIŞLA’NIN YALANLAMASI DOĞRU ÇIKTI!

KIŞLA’NIN YALANLAMASI DOĞRU ÇIKTI!
KIŞLA’NIN YALANLAMASI DOĞRU ÇIKTI!26.07.2018 11:35


Milli Eğitim Bakanlığı’na da bakan yardımcıları atandı. Adı Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı için geçtiği öne sürülen hatta bazı internet paylaşım sitelerinde Artvin Eski Milletvekili İsrafil Kışla’nın Milli Eğitim Bakan yardımcısı atandığı, kararın henüz açıklanmadığı için beklenildiği anlamında haber yayınlanmıştı. Bu haberi Kışla yalanlamıştı.   25 Temmuz itibarı ile Milli Eğitim Bakan Yardımcıları atandı.. Kışla’nın kendisiyle ilgili çıkan haberleri yalanlaması doğru çıktı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamelerle, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İletişim Başkanlığına ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atamalar yapıldı.

BAKAN YARDIMCILIĞI ATAMALARI

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Ahmet Erdem ve Ayşe Ergezen atandı. Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcılığı görevlerine ise İbrahim Er ve Reha Denemeç getirildi.

ERDOĞAN'IN TEYZESİNİN OĞLU

Erdoğan'ın teyzesinin oğlu olan Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcılığı görevine getirilen İbrahim Er, üstlendiği bu görevin ardından internette en çok aranan isimlerin başında gelmeye başladı.

İBRAHİM ER KİMDİR?

25 Mayıs 1968 Rize doğumlu olan İbrahim Er’in Danıştay üyesi olarak görev yapmıştır. Güneysu İmam Hatip Ortaokulu’nu ve Rize Lisesi’ni bitiren İbrahim ER Giresun Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra bir dönem öğretmen olarak çalıştı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nden de mezun olan MEB Bakan Yardımcısı İbrahim ER, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü olarak görev yaptı. İKGM’de çalışırken 2 Mart 2011’de Danıştay üyeliğine seçilen ER, Danıştay 1. daire üyesi olarak çalışırken Milli Eğitim Bakanlığına 25 Temmuz 2018 tarihi itibari ile Bakan Yardımcısı oldu. İbrahim Er evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: KIŞLA

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.