KOVAN FİLMİNİN ARTVİN’DE ÇEKİLMESİNE EN ÇOK O SEVİNDİ!.

KOVAN FİLMİNİN ARTVİN’DE ÇEKİLMESİNE EN ÇOK O SEVİNDİ!.
KOVAN FİLMİNİN ARTVİN’DE ÇEKİLMESİNE EN ÇOK O SEVİNDİ!.11.07.2018 14:54


Sanarist ve Yönetmen Eylem kaftan’ın Artvin’de çekeceği “KOVAN” filminin olumlu yankıları gelmeye başladı.  Uzun yıllar Radyo08’de  sunuculuk yapan son 3 yıldır  çeşitli TV dizilerinde küçük roller alan Serdar  Özbayrak Meryem Uzerli gibi dünyanın tanıdığı bir sanatçının Artvin’de çekilen filmde başrol oynamasının Artvin için büyük bir şans olduğunu söyledi.

“KOVAN”I MANŞETTEN GÖRÜNCE ÇOK HEYECANLANDIM VE MUTLU OLDUM

Kendisinin de  TV dizilerinde küçük rollerde oynadığını ve oynamaya da devam ettiğini , oyunculuk üzerine ders aldığını belirten Özbayrak,” Artvin Post’ta manşetten  “Kovan” Filminin çekileceği haberini okudum.. Hürrem Sultan Meryem Uzerli’nin fotoğrafını görünce şaka haber sandım. Ama okuyunca gerek olduğunu anladım.  Bu beni çok heyecanlandırdı. Çünkü filmin senaristi ve yönetmeni Eylem Kaftan’a internetten baktım, çok genç olmasına rağmen inanılmaz güzel işler yapmış. Filmin Başrol oyuncusu Türk dizileri içinde izlenme rekorları kıran “Muhteşem yüzyıl”ın  “Hürrem Sultan”ı Meryem Uzerli dünyanın tanıdığı bir sanatçı bu filmde başrol oynuyor. Bu muhteşem bir şey.

BİR ARTVİNLİ OLARAK İNANILMAZ HEYECANLANMDIM

Artvin muhteşem bir coğrafya, muhteşem senaryo, muhteşem yönetmen ve muhteşem bir başrol oyuncusu... Bu film Türkiye’ye, Artvin’e çok olumlu gelişmeler sağlayacaktır. Artvin’in Balına, , ünlü Kafkas Arısına, Turizmine, kültürüne çok şey katacaktır. Ben bir Artvinli olarak inanılmaz heyecanlandım. Çünkü film sektörünün dünyayı nasıl derinden etkilediğini çok iyi biliyorum. Onun için  çoğu insan benim neden çok heyecanlandığımı anlayamaz. Biraz içinde olmanız lazım ki anlayabilesiniz.

EĞER İHTİYAÇ DUYULURSA GÖNÜLLÜYÜM

Eğer ihtiyaç olursa, olur ya filmde Artvinli birilerinin de oynaması gerekirse ben gönüllüyüm. Buradan filimin senaristi ve Yönetmeni Eylem Kaftan’a selamlarımı gönderiyorum.  Şayet ihtiyacınız olursa gönüllüyüm. Az çok oyunculuk dersi aldım. Faydam dokunacaksa, Artvin’in içinde olduğu bir filmde olmak benim için onur olur.”dedi.

Artvin’in her şeye rağmen doğasının hala çok güzel olduğunu da belirten Özbayrak,”Artvin, dünyada coğrafi yapısı, yaylaları, dereleri, ormanları, gölleri, sahili, dağlarıyla kültürüyle, Kafkas Arısıyla, kadını, erkeği ile eğitimli olmasıyla sadece kendisine benzeyen bir ildir. Onun için “Her il birbirine Artvin sadece Kendisine benzer.” Derler. Gerçekten de öyledir.

HER İL YANLARA ARTVİN GÖĞE DOĞRU BÜYÜR

Her il yanlara Artvin göklere doğru büyür. Onun için Behçet Kemal Çağlar Artvin’e “ Göçe Komşu Topraklar.” Demiştir. Onun için Aşık Efkari, “dünyayı toplasan bir Artvin etmez.” Demiştir. Bir anlamda Kafkas arısı film konusu olacak. Bu arı ırkı, dünyanın en uysal ve en çok bal üreten arılarıdır. Eğer Artvin’de kadın arıcılar varsa bu tamamen Kafkas Arısı’nın uysallığı sayesindedir. Bu arılar  bu kadar uysal olmasa kadınlar arıcılık yapmaya cesaret edemezlerdi. Tabii bu benim düşüncem.”dedi.

Ben sözü çok uzatmadan şunu söylemek istiyorum;  Yönetmen Eylem Kaftan’a böyle bir filmi Artvin’e çektiği için çok teşekkür ediyorum. Bu filmde her Artvinliye filmin en güzel şekilde çekilebilmesi için görev düşebilir.  Filmin yönetmeni ve yapımcısının ihtiyaç duyacağı her şey de  bizim yapabileceğimiz ne varsa anında hazır olduğumuzu belirtmek isterim.”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: KOVAN

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.