MAZLUM ÇORUH’TAN ANLAMLI BİR DESTEK KAPATILAN ASKERİ OKULLAR YENİDEN AÇILSIN

MAZLUM ÇORUH’TAN ANLAMLI BİR DESTEK  KAPATILAN ASKERİ OKULLAR YENİDEN AÇILSIN
MAZLUM ÇORUH’TAN ANLAMLI BİR DESTEK KAPATILAN ASKERİ OKULLAR YENİDEN AÇILSIN10.10.2017 16:01


Artvin’in yetiştirdiği değerlerimizden  “Kusursuz Enerji Planı” kitabının yazarı Mazlum Çoruh (Naci Özen)  duyarlılığı  ile herkese örnek bir yaşam sunuyor. Gerek eğitim için, gerek çevre ve ülke için sorun gördüğü her alanda söz söyleyen bir  vatandaş. Mazlum Çoruh’u bu kez Askeri Okulların yeniden açılması için yapılan eylemlere katılarak destek veriyor. Kendisi de Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olan Çoruh, neden bu eyleme destek verdiğini sosyal paylaşım sitesinden yayımladığı yazısında açıkladı. Çoruh,

“Siz Mazlum Çoruh'u hep oturduğu yerden konuşan, ahkâm kesen biri mi sanıyorsunuz?

Her Cumartesi yetişemezsem de çoğunlukla bu milli göreve katılmayı sorumluk saymaktayım.

Şimdiye kadar üç kez benim de fikrimi söylememi istediler.

Bizler, eski askerler, yaşımız ne olursa olsun ülke sorunlarına duyarlı olmak konusunda eğitim almış kişileriz. Asker ocağına alırken de bizim zamanımızda, şimdi devam ediyor mu bilmiyorum, hakkımızda ailemiz üzerinden araştırma yaparlardı. Yurttaşlık bilinci ne derece diye...

Tam 57 haftadır. 'ASKERİ OKULLAR AÇILSIN' eyleminde başta ve çoğunlukta biz eski askerler olmak üzere ülkenin bekasıyla yakından ilgilenen yurttaşlar her cumartesi Beşiktaş Cumhuriyet Anıtı önünde okulların açılması için toplanıp ilgililere çağrıda bulunuyoruz.

Bu okulların, açılmasının hayati bir sorun olduğuna inanıyoruz. Osmanlıdan Cumhuriyete taşıdığımız bu kurumlar ve kuruluşlar, maalesef 15 Temmuz ABD-FETÖ darbe teşebbüsü bahane edilerek kapatıldı. sadece okullar değil; Türk Silahlı Kuvvetlerinin dayanakları, kökleri kesildi. Hastahaneleri alındı. Bu çok vahim bir hataydı ve emperyalistlerin kumpastan sonra en büyük teşebbüsleridir.

Şimdilik Harp Okullarının, Astsubay İhtisas Okullarının açılmasını sağladık. Şimdi askeri Liselerin Açılmasını ve devamında TSK'ın kendi kuruluşlarına kavuşması için her cumartesi aynı yere gideceğiz. Öncümüz, Silivri duvarlarını 6 yıllık bir direnişle yıkan Hıdır Hokka'dır. Sizleri de bekleriz. Her cumartesi saat 13:30 da Beşiktaş Cumhuriyet anıtının önünde buluşalım.”dedi.

HABER: Neslihan Tatar


Etiketler: mazlum çoruh

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.