O ARAÇ ORADAN KALDIRILDI!.

O ARAÇ ORADAN KALDIRILDI!.
24 Haziran Genel Seçimlerde Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Teşkilatının propaganda amaçlı giydirdiği ve kullandığı araç, seçimlerin üzerinde 3 ay geçmesine rağmen şehir yolunda İtfaiye araçlarının önünde park ediliyordu.28.09.2018 11:02
 Üzerindeki giydirmeler yasal olarak çıkarılması gerekirken çıkarılmadı. Bu durum vatandaşların tepkisini çekmiş, konuyu haber yapmayan görmeyen gazetecilere de tepki göstermişti. Artvin Post’ta yayınlanan haberde aracın neden orada o haliyle durduğu, yasal olarak seçimden bir gün önce saat 18:00’de sökülmesi gereken seçim giydirmelerinin neden hala durduğu sorularını da yöneltmişti. Haberin ardından araç İtfaiye araçlarının bulunduğu yol kenarından kaldırıldı. 
Vatandaşlar hem gazetemize,  hem de 3 aydır yapılan yanlışın düzeltilmesinden dolayı  ilgili yetkililere  teşekkür etti.  Araç, İskebe’de  Yenimahalle Camii yakınına çekildi. Aracın üstündeki seçim propaganda giydirmeleri sökülmeye başlanmış ancak yarısı sökülen  afiş giydirmelerinin kalan kısmı ise kötü bir görünüm ortaya çıkardı. 
Konuyla ilgili yapılan haberde ise şu ifadeler yer aldı; 24 Haziran’da yapılan genel seçimlerde adaylar, araçları giydirmiş, seçim propagandasında bulunmuştu. 24 Haziran’da kimlerin milletvekili seçildiği ise tescillenmişti. Hemen akabinde mazbatasını alarak Ankara'ya TBMM'ye gitmişlerdi. Buna göre Adalet Ve Kalkınma Partisi’nden Artvin Milletvekilliği’ne Av. E. Erkan Balta, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Av. Uğur Bayraktutan 27. Dönem Milletvekili olarak 2 avukat TBMM’ye gitti. Seçim propagandaları yasakları seçimin yapılacağı 23 Haziran 2018 tarihinde saat 18.00 itibarıyla başlamış, bu yasaklar kapsamında bilbortlar, duvarlardaki afişler, parti flamaları indirtildi, Seçim propaganda amaçlı giydirilmiş araçlardan fotoğraf ve yazılar çıkarttırıldı.
SEÇİMLERİN ÜZERİNDEN NEREDEYSE 3 AY GEÇTİ!
Seçimlerin üzerinden 3 aya yakın zaman geçti. Ancak Adalet Ve Kalkınma Parti’nin seçim amaçlı giydirilmiş propaganda aracı olduğu gibi Artvin’e çıkarken İtfaiye Müdürlüğü yakınında, daha önceleri de itfaiye müdürlüğünün önünde duruyordu. Yaklaşık 3 aydır Milletvekili olan Av. Erkan Balta’nın hala Milletvekili Adayı olarak fotoğrafıyla yolun yan tarafında aylardır park edilmiş halde durmasının anlamını çözemeyen vatandaşlar, gazetecilere konuyu aksettirerek, bunun neden yazılmadığı sorusunu soruyor.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.