ŞAVŞAT BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK ÇALIŞMA “TARLADAN SOFRAYA ORGANİK ÜRÜN!” TOHUMLAR UMUT OLDU YEŞERDİ!

ŞAVŞAT BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK ÇALIŞMA “TARLADAN SOFRAYA ORGANİK ÜRÜN!” TOHUMLAR UMUT OLDU YEŞERDİ!
Toprakla Buluşan Tohumlar Büyümeye Başladı. 15.07.2019 09:36
Şavşat Belediyesi tarımsal kalkınma projesini kapmasında hayata geçirdiği, “Tarladan Sofraya Organik Ürün” projesinde ekilen ürünler büyümeye başladı.
Artvin’in Şavşat ilçesi belediye Başkanı Nihat Acar, “Tarladan Sofraya Organik Ürün” sloganı ile başlattığı, tarımsal kalkınma projesi kapsamında şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Hınzat mevkiinde 20.000 metrekare tarım alanında yaptığı fasulye ve mısır ekimi büyümeye başladı.
Yerel kalkınmada üretimin en önemli gereklilik olduğu belirten Başkan Acar, önümüzdeki dönemlerde bu örnek modeli tüm Şavşat’a yayılması maksadı ile belediyenin de içinde olduğu Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin kuruluş çalışmaları da devam edeceklerini belirtti.
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Acar “İlçemiz tarım alanları ve toprak verimliliği açısından çok verimli arazilere sahip bir ilçe. Hınzat mevkiinde bulunan bu arazilerin bir kısmı belediyemize bir kısmı ise şahıslara ait ve yıllardır atıl bir şekilde duruyor.
Tarımsal Kalkınma Projemizi gerçekleştirmek için yaptığımız ön araştırmalarda da bu alanın tarıma oldukça uygun olduğu belirlendi. Bu arazide ürettiğimiz ürünlerin yarımı tamamlanmak üzere olan Yöresel Ürünler Depolama, İşleme ve Paketleme tesisinde paketlenerek gerek internet üzerinden gerekse ilçe merkezimizdeki esnaflarımıza satışını yapacağız. Bugün burada, Yerel seçimlerde hemşerilerimize verdiğimiz vaadi gerçekleştirmenin mutluluğunu da yaşıyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Hınzat mevkiinde bulunan yaklaşık 20 bin metrekarelik alan traktörle sürülerek ekilen tohumlar büyümeye başladı.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.