TAVUKLAR SAHİBİNİ ARACINDAN TANIYOR

TAVUKLAR SAHİBİNİ ARACINDAN TANIYOR
Atila Aydın...İl Özel İdare'den 2014'te emekli olmuş.. Emekli oldum diye yan gelip yatnamış. Calışmayı ibadet sayıyor. Tavukları ile çok özel ilişki kurmus. Arabasıyla geldiğinde tavukları, ona doğru koşuyor. 05.09.2019 11:16
Atila Aydın, Cayağzı Mahalesinde oturuyor. 2 cocuk babası.. Ben hep Artvin'de yaşadım. Artvin'den başka yer benim için yaşam alanım değil..
Artvin'in duası insanı iklimi her şeyi benim için çok önemlidir. Büyükşehirlerin başka şehirlerin kültür farkı iklimi insanı farklı. Uyum sağlamak zordur. Zaten bir fidan dikildiği toprağında büyür ağaç olur ağaçlar orman olur.
Ama onların yerlerinden sökerseniz başka yerde yaşamazlar Artvin insanı da Artvin dışına gittiğinde çok zor şartlar altında yaşar.
Emekli olduktan sonra boş duramazdım. Minibüs aldım. Evimin bahçesinde kümesim var. Tavuklarım var. Onlara bakıyorum. Tavuklara her zaman eşim ve ben bakarım. İşim bittikten sonra akşama döndüğümde bütün tavuklar arabayı gördüğünde arabaya doğru bakarkar. Çünkü arabayı da tanıyorlar.
Ben geldiğimde çitin kapısını açarım, dolaşırlar tekrar kümese dönerler. yumurta yapıyorlar tavukları asla satmam, kesmem,kestirmem. 500 lira versinler tavuk başına vermem onlar beni görünce gelip kucağıma oturuyorlar sevgi oluşuyor ki bunu anlatmak imkansız ancak yaşanır Bu yüzden ben her gün sabah akşam kümese gelirim temizlerim yemini veririm. Hauvanlara bakmak beslemek çok güzel bir şey insanı mutlu ediyor.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.