TEPEKÖY KÖYÜ SUSUZLUKTAN KIRILIYOR!..

TEPEKÖY KÖYÜ SUSUZLUKTAN KIRILIYOR!..
İL ÖZEL İDARESİ’NE ACİL KODLA ÇAĞRI VAR!14.09.2018 09:04
Aslında neredeyse her köyde benzer sorun yaşanıyorsa da bazı köylerin pınarları olduğu için sesleri çıkmıyor. Ama pınarları olmayan devletin getirip saat taktığı paralı suyun kesilmesiyle köylerinde mahallerinde pınar kaynak suyu bulunmayanlar, adeta çöle düşmüş gibi imdat çığlıklarıyla yarım talep ediyor.
 Şavşat’ın Tepeköyü’nde su sorunu artık herkesin canına tak etmiş.  Emekli öğretmen Şair Yalçın Temiz, susuzluğu sosyal medyadan “Acilll” koduyla yetkililere iletti. Temiz yaptığı paylaşımında;
“Artvin İl Özel İdaresine sesleniyorum. Yıl 2018. Yer Şavşat Tepeköy Savahil Mahallesi. Atadan , dededen kalma çeşmede kuraklık mı desek, suyun yatağından ayrılmasından mı desek bir gram su yok. Mahallede ne insan, ne hayvan ne de bitkilere su yok. Şaka yapmıyorum su yok. Duyuyor musunuz su yok. 'Devletimizin 8 - 10 pare köye getirdiği şebeke suyu büyük arıza nedeniyle kaç yıldan beri zaten bu mahalle ve daha aşağıdaki Şavul ve Bahçecik Mahallesine de bir yudum dahi akmamaktadır. İnsan gücüyle yapılacak bir iş olmadığından defalarca ilgililere gidildi. Bize verdikleri sadece söz. 
Bu nasıl sözdür ki bir türlü suyumuz yapılmıyor. Savahil Mahallesinden insanlar bidonlarla 10 km uzaktan şu taşıyıp içiyorlar. Beni duyuyor musunuz yetkililer duyuyor musunuz? Bi duysanız. Bi baksanız. Bu zamanda bu zulüm nedendir?”
HABER: SAMİ ÖZÇELİK 


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.