TUĞBA İŞİTME MERKEZİ AÇILDI

TUĞBA İŞİTME MERKEZİ AÇILDI
TUĞBA İŞİTME MERKEZİ AÇILDI11.10.2017 12:01


Artvin’de yeni bir İşitme merkezi açıldı.  Şehit Dursun Acar Caddesi, Hastane karşısında açılan Tuğba  İşitme merkezi’nin açılışını Artvin Valisi  Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe   işyerini açan Tuğba Dağ ve ailesi dostarı ile   birlikte yaptı.

 Tuğba İşitme Merkezi’nin açılışı öncesinde bir konuşma yapan Vali Ömer Doğanay; “ İlimizin her alanda ileri gitmesi anlamında, hem sosyal, hem kültürel, hem ticari anlamında  İnsanlık, ahlak anlamında,  daha ileri gitmesi babında bu tür işyerlerinin açılması  bana gerçekten şeref veriyor.  Bir girişimci olduğu zaman mutlu oluyoruz. Bu manada bugün bir araya geldik.  Kardeşlerimizin işyerini açmak için buradayız.  Cenabı Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum.  Bizim kültüreümüzde yer alan o prensipleri anlayabilsek  uygulayabilsek bir sorunun kalmayacağını düşünüyorum.

Üniversite yıllarında tez hazırlamıştım. Şimdi aklıma geldi.  Orada Kur’an’dan birt ayet. Mealen der ki; “Sen çalış ahiret yurdunu ara,  Dünyadan da nasibini unutma.” Onujn için hem ahiretimize çalışıp ebedi hayatımızı  kurtulması noktasında çalışacağız,  hem de Kur’anın emri olan dünyadaki nasibini unutma.  Bunun çalışmak  gerçekten hem insanlığın, hem İslamiyetin  hem geleneklerimizin hem de kültürümüzün icabıdır. Onun için bu kardeşlerimi, buna benzer girişimlerde bulunan kardeşlerimizi  tebrik ediyorum. İnşallah bereketli olur, müşterisi bol olur,  helal kazançlar olur. İnsanlığa hizmet edecek net,cede. Bir insana hizmet etse  bunun için  bile böyle bir iş yeri açmaya değer diye telakki ediyorum.

 Netice itibarıyla sen ne kadar hesap yaparsan yap  hasaptaki değil, nasipteki gelir.  İnşallah hayırlı nasipler diliyorum. Son  olarak da  Kendimizin itibari, işyerimizin itibarı  bu caddenin itibarı,  mahallemizin itibarı , Artvinimizin itibarı daim olsun diyorum,  Hayırlı uğurlu olsun hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum.”dedi.

 Konuşmanın ardından  Tuğba İşitme Merkezi’nin kurdelesi kesildi. Vali Doğanay ve açılışa katılan konuklar merkezi gezip işyeri sahibi Tuğba Dağ’dan bilgi aldılar.  Tuğba Dağ, açılışa katılarak kendilerini onurlandıran, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve tüm konuklarına teşekkür etti.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: açILIŞ

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.