YILMAZ ÖZDİL SON KİTABI “MUSTAFA KEMAL” İMZA GÜNLERİ İÇİN ARTVİN’E DE GELECEK’..

YILMAZ ÖZDİL SON KİTABI “MUSTAFA KEMAL”   İMZA GÜNLERİ İÇİN ARTVİN’E DE  GELECEK’..
Türkiye’nin en çok okuduğu yazarların başında gelen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” ile ilgili bugün köşesinde genişçe bahsetti.03.10.2018 19:14

  Birçok ilkleri de barındıran kitap için yapacağı imza günlerini hangi illerde yapacağı ile ilgili bölümde  saydığı iller arasında Artvin’de bulunuyor. İmza günleri başladığında, hangi tarihte Artvin’e geleceği o zaman belli olacak. Özdil 3 Ekim 2018 tarihli köşesinde “ Edirne’den Erzurum’a,  Çanakkale’den Artvin’e,  Aydın’dan Mersin’e,  Samsun’dan  Malatya’ya,  Denizli’den Trabzon’a,  Ordu’dan Adana’ya, 30’dan fazla kentimizde imza günü planlıyoruz. “ ifadelerine yer verdi. 
Yılmaz Özdil'in yeni kitabı MUSTAFA KEMAL çıktı. Sözcü Kitabevi ve tüm kitapçılarda yerini alan muhteşem eseri hemen alın, okuyun...
“MUSTAFA KEMAL’i anlatmak boynumuzun borcudur!” diyen usta kalem Yılmaz Özdil, mutlaka her evde olması ve 7’den 70’e herkesin okuması gereken bir eser ortaya koydu.
Kitabın oluşum aşamalarıyla ilgili bilgi veren Özdil, “10 yıl çalıştım. İki bin civarında kitap, dergi, belgesel, röportaj, akademik tez, rapor, makale ve haber taradım. Yedi bin sayfa özet çıkardım. Peyderpey iki yılda yazdım. İnanmayanların teyit edilebileceği kaynaklarla, çarpıtmadan, eğip bükmeden, saklamadan gizlemeden, otosansür uygulamadan, olduğu gibi, tüm gerçekliğiyle yazdım. 520 sayfalık kitap haline getirdim. Bugün çıktı” dedi.
Özdil, arşivlik eserle ilgili duygularını ise şu ifadelerle dile getirdi:
“35 senelik gazetecilik kariyerimi ortaya koyarak iddia ediyorum ki, Mustafa Kemal’i hiç böyle okumadınız. İstedikleri kadar unutturmaya, silmeye çalışsınlar… Bu toprakları vatan olarak benimsemiş her yurtsever ailenin kütüphanesine, okuma yazmayı söken her öğrencimizin çantasına, umudumuz olarak dünyaya gelen her bebeğimizin kundağına Mustafa Kemal'in kitabını bırakacağız. Buna kararlıyız”


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.