ADD ARTVİN ŞUBESİ 13. OLAĞAN KURULU’NU YAPTI VARAN GÜVEN TAZELEDİ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ!.

ADD ARTVİN ŞUBESİ 13. OLAĞAN KURULU’NU YAPTI VARAN GÜVEN TAZELEDİ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ!.
Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin şubesi 13. olağan genel Kurulunu yaptı.25.02.2020 08:47
 Olağa nkurula, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcısı ve belediye Meclis Üyesi Nursal Bülbül, Yeşil Artvin Derneği Eski Başkanı Necati Altun, Eğitim İş Sendikası Artvin İl temsilcisi Filiz Karakuş Yılmaz, CHP İl Başkanı Ahmet biber, Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Bşk. Yrd. Sami Özçelik, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri katıldı.

Artvin Ticaret Odası (ARTSO) toplantı salonunda 23 Şubat 2020 Pazar günü saat 14' 00'te gerçekleşen kongre, Divanın oluşturulması ile başladı Divan Başkanlığına ADD Artvin Şubesi Eski Başkanı Ahmet Biber, divan üyeliklerini ise Belediye Meclis Üyesi Gülşen Kurul ve Halit Yılmaz yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık’ın 13. Olağan Genel Kurul’a gönderdiği mesaj okundu. Işık’ın mesajında şu ifadeler yer aldı;

“Bizler; tarihin yetiştirdiği en Büyük Devrimci; Kurtarıcımız ve Kurucumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan ödün vermeksizin yürüyen, mücadele eden bir büyük aileyiz. Hep birlikte, Atatürk Devrimi'nin sahipleriyiz. Bu uğurda, şehitler vermiş, bedeller ödemiş bir büyük Demokratik Kitle Örgütüyüz.
Kurucu Genel Başkanımız, Prof. Dr. Muammer Aksoy'u kuruluşumuzdan sadece 7 ay sonra şehit verdik.
Derneğimizin, büyümesinden ve güçlenmesinden korktular... Doç. Dr. Bahriye Üçok'u, Uğur Mumcu'yu, Ahmet Taner Kışlalı'yı yine aynı karanlık güçler katlettiler. İstanbul Bağcılar Şubemizin emektarı; işçi emeklisi, yürekli yurtsever Şükrü Demirkürek'i tıpkı Kubilay gibi şehit verdik. Unvanları, konumları ne olursa olsun Atatürkçü Düşünce Derneğimizin yürekli, yurtsever üyeleri davamız için bedel ödemiştir ve bedel ödemeye de hazırdır.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım;

Atatürkçü Düşünce Derneği; bir dava ve mücadele kurumudur. Köklerimiz, Milli Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanmaktadır. Tek liderimiz, tek önderimiz, tek rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Hepimiz, Büyük Önder Atatürk'ün fikirlerini yaymakla görevli kadrolarız. Bu nedenle; temel parolamız: liderimiz Atatürk, kadromuz örgüttür.

Değerli Dostlarım;
Milli Mücadelemizin 100. ve Derneğimizin Kuruluşunun 30. yılındayız. Sorumluluğumuz tarihi önemdedir. Görevimiz ağırdır ve büyüktür. En önemli görevimiz ise; Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa etmektir. Ülkemizin sorunlarını çözecek tek reçete olan Atatürkçü Düşünce Sistemi yol göstericimizdir.

Unutmayalım ki; İnsanlık tarihi, karanlık güç odakları ve çıkar çevreleri ile aydınların amansız mücadelesiyle doludur. Bu amansız mücadelenin, bugün aydınlığı temsil eden tarafı Atatürkçüler'dir... Mücadelemizde haklıyız ve mutlaka kazanacağız...
Atatürkçü Düşünce Derneğimizi, daha dinamik, daha katılımcı, daha eylemci, daha etkili, daha genç, daha demokratik bir büyük kurum haline getirecek örgütsel kadroları yetiştireceğiz. Bilmeliyiz ki kendi kadrolarını yaratamayan kurumlar, uzun soluklu mücadeleleri yürütemezler.

Şubenizin Genel Kurulu, bu açılardan önemli ve değerlidir. Gücümüze güç katınız. Davamıza inanç aşılayınız. Aile olduğumuzu unutmayınız. Birlik ve beraberliğimizi sağlayınız. Bu inanç ve kararlılıkla, Genel kurulunuzun başarılı geçmesini diliyor, katılımcı tüm dostlarımıza içtenlikle sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.”

ADD Artvin Şubesi 13. Olağan Genel Kurul, saygı duruşu ile başladı İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından faaliyet ve hesap raporları okundu ve oylanarak ibra edildi.
Başkan Ayla Varan yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi; “ Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin şubemizin 13 olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz. İki dönemden beri başkanlığını yapmaktan onur ve gurur duyduğum ADD Artvin şubesinin yeniden başkanlığına aday olmanın heyecanı ile karşınızdayım.

Evet, şubemiz yönetim kurulu başkanlığına tekrar adayım. Çünkü ülkenin aydınlık, Çağdaş geleceğine ve bunun teminatı olan gençlerimize, çocuklarımıza sözüm var. Ama daha da önemlisi büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerini her alanda savunmanın da ötesinde özellikle ülkemizin içinden geçtiği bu kritik süreçte, onun yol göstericiliğine ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu milletçe bir kez daha görmekteyiz.

Kimileri Bu gerçeği görmezlikten gelse de tarihin şaşmaz adaleti her defasında hak ettiği yanıtı vermiş, her defasında büyük önderimiz Atatürk'ün devletimizin kuruluşu, manifestosuna yazdığı gerçekleri dile getirmiştir. İki dönemdir beraber çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma bu dönem oluşturduğumuz Gençlik Kolları Yönetimi ile gençlere, denetleme Disiplin Kurulu üyelerine, beraber omuz omuza verdiğimiz demokratik kitle örgütleri siyasi parti oda ve sendika başkan ve Üyeleriyle basın emekçilerine teşekkür ederim. Olağan Genel Kurulumuzu onurlandıran Belediye Başkanımıza, STK temsilcilerin, ADD Üyelerine ayrıca teşekkür ederim.”dedi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaptığı kısa konuşmasında, Atatürk İlke ve Devrimlerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin medeniyet yolunda uygarlığa giden, muasır medeniyetlere taşıyacak reçete olduğunu söyledi. Başkan Elçin, yeni yönetime başarılar dileyerek, belediye olarak her zaman ADD’nin yanında olacağını söyleyerek yeniden Başkan seçilen Varan’a başarılar diledi.

Divan Başkanı Ahmet Biber, Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek;” Türkiye Cumhuriyeti çok zor bir dönemden geçiyor. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin uzun yıllar başkanlığını yaptım. Değerli arkadaşlar dernekler gönüllülük esasına göre ayakta kalabilir. Dernek başkanı olduğunuzda maddi manevi büyük özveride bulunurlar.
Ayla başkanımıza ve yönetim Kurulu’na, ADD üyelerine teşekkür ediyorum.
Son yıllarda Atatürk’e karşı yapılan hakaretler, sıradan olay değildir. Maksatlıdır. Oysa Mustafa Kemal Atatürk, sadece 20. Yüzyılın değil, asırların lideridir. Eğitimden kültüre, sanattan, ekonomiye, dış politikadan kalkınmaya kadar her alanda seferberlik ilan edip kısa sürede dünyanın en hızlı kalkınan, gelişen ülkeyi kurdu.
Dünyada ilk kez çocuklara bayram armağan eden büyük bir liderdir Mustafa Kemal Atatürk. Bizlere Türkiye Cumhuriyeti gibi çok büyük bir emanet bırakmıştır. Biz bu emaneti muasır medeniyetlere taşıyarak geleceğimize teslim edeceğiz. Ben hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

Yeniden başkan seçilen Ayla Varan, gazetecilere yaptığı kısa değerlendirmesinde yeni dönemde bir çok etkinlik ve çalışma yapacaklarını belirterek, Artvin’in Atabari ve Cumhuriyet kenti olduğunu, Dünyanın en büyük Atatürk Anıtı’nın Artvin’de olduğunu hatırlatarak bu eseri Artvin’e kazandıran Sıtkı Kahvecioğlu’na teşekkür etti.

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu. Başkan Ayla Varan, Yönetim Kurulu Üyeleri: Saniye Meriç Küçükay, Ali Murat Tiryaki, Anıl Elçin, Nevnihal Zeytinci,Hüseyin Küçük…
Haber; Sami Özçelik

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.