AFGAD’DAN VALİ DORUK’A ZİYARET!..

AFGAD’DAN VALİ DORUK’A ZİYARET!..
Artvin’e yeni atanan Vali Yılmaz Doruk’a ziyaretler sürüyor. 21.11.2018 12:00
Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) yeni yönetimi Vali Doruk’a hoş geldiniz ziyaretinde bulundu.
 Ziyarete yeni başkan seçilen AFGAD Başkanı Turan Şentürk, Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Muhasip Üye, Hatice Nur Ersöz, Dernek sekreteri Şakir Kara, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ziya Akyıldız, Hakan  Aydın ve  Aydın Tatar ile Anadolu Ajansı  muhabiri  Yusuf Okur’da birlikte  katıldı.
 Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Turan Şentürk Vali Yılmaz Doruk’a “hoşgeldiniz”  nezaket ve tanışma ziyaretinde bulunduklarını belirterek dernek hakkında bilgi verdi. Başkan Şentürk; “Derneğimiz 2012 yılında kuruldu.  Ben derneğin 3. Başkanıyım. Bende yeni başkan oldum. Siz de Artvin’e yeni atandınız. 
Görevinizde başarılar diliyorum. Artvin genelinde günlük ve haftalık olmak üzere toplam 17 gazete faaliyet göstermektedir. Biz, gazeteciler olarak Artvin’in sesi, gözü, kulağı olmak için çalışmaktayız. Sizin görev süresince de geçmişte olduğu gibi bundan sonra da kamunun yararına, gazetecilik ilkeleri doğrultusunda çalışmaya, yazmaya devam edeceğiz. 
 LİSE DZÜEYİNDE GAZETECİLİK BÖLÜMÜ AÇTIRDIK
Dernek olarak 2012 ylında kurulmamıza rağmen en büyük başarımız ve gurur kaynağımız Artvin’e lise düzeyinde  bir gazetecilik bölümü açtırmamız oldu.  Şu anda orada öğrenciler öğrenimini sürdürüyor. Ben bu bölümün açılmasında emeği geçen herkese sizden önceki valimize, bu fikri ortaya koyan Kurucu başkanımız Yaşar Kars ve Hatice Nur Ersöz’e  tabii ki paydaşımız İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. 
Bunun yanında  çeşitli etkinliklerimiz oldu. Bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımıza, gazetecilik mesleğine devam edeceğiz. Ben gazetecilik mesleğinden emekli oldum. Ancak gazetecinin emeklisi olmuyor. Bu meslşekte emeklilik yoktur. Çalışmaya devam ediyorum. Sizinle birlikte çalışmaya devam edeceğiz dedi. 
BASIN ÇOK ÖNEMLİBİR GÖREV YAPMAKTADIR
 Vali Yılmaz Doruk’ta AFGAD’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Şentürk ve Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.  Vali Doruk, Basının çok önemli bir görevi yerine getirdiğine vurgu yaparak;” Basın çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bundan dolayı  size teşekkür ediyorum. Artvin, çok güzel bir doğaya sahip...  Çok farklı bir yapısı var. Ulaşım sorunu Cankurtaran tüneliyle büyük ölçüde halledildi. Bu da Artvin’de turizmin artmasına neden olacaktır.”dedi.
 Eski Başkan İsmet Başar’da medya sektöründeki sorunları anlattı. Hatice Nur Ersöz ise dernek kooperatifle ilgili çalışmalar, bugüne kadar uygulanan projelerden söz ederek, Vali Doruk’un derneklerle ilgili bilge tecrübesinden faydalanmak istediklerini söyledi.
AÇÜ İLE FEN LİSESİ ARASINDAKİ YOL 
GENİŞLEMESİ ACİLEN YAPILMALIDIR
Gazeteci Sami Özçelik ise Artvin Seyitler yolu, AÇÜ Seyitler Yerleşkesi ile Artvin Fen Lisesi arasındaki yolun çok kere söylenmesine rağmen yapılmadığını ve buradan araçların zor geçtiğini, ayrıca KYK yurdu inşaatının pasalarının tehlikeli biçimde döküldüğünü belirterek;”Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi Ana kampüsü ile Artvin Fen Lisesi arasındaki yol maalesef çok kere söylememize yazmamıza rağmen bir türlü yapılamadı..  Sizden önceki valilerimize ilettik. Ancak henüz yapılamadı. Oradan her gün binlerce insan gelip geçiyor. 
Artvin Fen Lisesi orada, KYK’nın 500 kişilik kız erkek öğrenci yurdu orada, O mahalledeki insanlar oradan geçiyor. Araçlar birbirlerine yol veremiyor.  İl Özel İdaresi maalesef orayı genişletemedi. Ayrıca yeni KYK yurdu inşaatının pasaları bu yolun hemen üstüne döküldü. Oradan kocaman bir kaya yuvarlandı şans eseri kimseye değmeden bir evin yanında durdu. Ben bunun aciliyet gerektirdiğine inanıyorum.”dedi. Vali Yılmaz Doruk, yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından AFGAD’a teşekkür etti.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.