AFGAD ANLAMLI GÜNDE KEMALPAŞA’DAYDI

AFGAD ANLAMLI GÜNDE KEMALPAŞA’DAYDI
AFGAD ANLAMLI GÜNDE KEMALPAŞA’DAYDI12.01.2018 09:26

AFGAD ANLAMLI GÜNDE KEMALPAŞA’DAYDI

Artvin  Faal Gazeteciler Derneği her yıl farklı bir ilçede kutlama geleneğine dönüştürdüğü  10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama programını  bu kez çiçeği burnunda yeni ilçemiz  Kemalpaşa’da gerçekleştirdi. 

Dernek Başkanı İsmet Başar, Başkan Yardımcıları Turan Şentürk,  Sami Özçelik, Yönetim Kurulu Üyeleri,  Hatice Nur Ersöz, Aydın Tatar,  Ziya Akyıldız, Dernek üyeleri  Semahat Başar, Necmettin Numanoğlu, Serpil Duman, Eda Başar. Kemalpaşa Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına günün anısına çelenk koydu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Çelenk töreninin ardından Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’i makamında ziyaret eden AFGAD üyeleri, burada başkan Akçiçek’in Kemalpaşa ile ilgili hazırladığı sunumu izlediler.

BÖYLE BİR GÜNDE GAZETECİLERİ İLÇEMİZDE GÖRMEK BİZİ MUTLU ETTİ

Başkan Akçiçek, AFGAD’ın  bu yıl kutlama etkinliğini Kemalpaşa’da yapmasından dolayı Kemalpaşa halkı adına teşekkür ederek; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü.” Tüm gazetecilerin özellikle de çalışan ve tutuklu olduğu için çalışamayan, gazetecilerin de gününü kutluyorum. Gazeteciler tutuklanmadan özgürce haber yapmalı. Gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını istiyorum. Siz çok zor bir görevi büyük fedakarlıkla yapıyorsunuz. Bu bakımdan sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz.

 1995 YILINDAN BERİ İLÇE OLMAK İÇİN BEKLİYORDUK!

Bu yıl 10 Ocak Çalışan  Gazeteciler Günü kutlama programınızı yeni ilçe olmamız nedeniyle burada yapmanız ayrıca çok anlamlı.  Kemalpaşa yeni bir ilçedir.Ama biz ilçe olmak  için 1995 yılından beri çalışmalar yapıyoruz. Alt yapıyı her an ilçe olacak şekilde ilçe standardında yaptık. Yani aslındabiz ilçe olmak için her an hazır bekliyorduk. İlçe olmamızda emeği geçen,  siyasetçilerimize 1996 yılında dönemin milletvekili Metin Arifağaoğlu olsun, şimdi ki vekilimiz Uğur Bayraktutan olsun, ilçe olmamız için teklifler verdi. Bu yıl ilçe olduk. Başta  sayın cumhurbaşkanımıza Milletvekillerimiz İsrafil Kışla’ya, Uğur Bayraktutan’a, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

AÇÜ’DEN FAKÜLTE YADA YÜKSEK OKUL BEKLİYORUZ. ARSA BİNA NE İSTİYORLARSA HAZIRIZ

 Kemalpaşa sınır ilçesi. Dolayısıyla yılda  7 milyon insanın giriş çıkış yaptığı Asya’ya, orta asyaya, uzak asyaya  Karadeniz’den  açılan  tek ve en önemli Kara  Hudut Gümrük Kapısı Sarp’ın içinde olduğu bir ilçe. Bu bakımdan ilçemiz  büyük fırsatları içinde barındırmaktadır. Gerek tırların , araçların giriş çıkışları, gerek kimlikle insanların gelip geçmeleri, ticaret hacmi geniş imkanlarımız var. Bunları en iyi şekilde değerlendirmek için çalışacağız.

Yeni ilçe olduğumuz için kamu kurumlarının hizmet binaları kuruluyor.  ilk önce İlçe Hastanesi’nin yapılmasını bekliyoruz.  Artvin Çoruh Üniversitesi’nden fakülte olmasa da hiç olmasa  Mesleki Yüksek okul açmasını istiyoruz. Gerekirse Belediye binamızı onlara vermeye hazırız. Turizm mi olur, Denizcilik, lojistik mi olur, hangisi ne uygun oloursa bir bölüm açmalarını istiyoruz.

27 KM’DEN İÇME SUYU GETİRDİK

Ben 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçildim.  3,5 yıllık görev süresi içinde  bir çok çalışma yaptık.  Özellikle yol ve parke döşeme çalışamlarında çok büyük mesafeler aldık. 27 KM mesafeden içme suyu getirdik. İlçenin içmes uyu problemini ortadan kaldırmış oldukBiz çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

BU YIL ETKİNLİĞİMİZİN ADRESİ YENİ İLÇEMİZ KEMALPAŞA OLDU

Bu yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliklerinin Kemalpaşa’da yapılması için yönetim Kurulu kararı aldıklarını belirten AFGAD Başkanı İsmet Başar, “Kemalpaşa  aslında hakettiği ama uzun zaman beklediği ilçe olma hayalini  2017 yılı Ağustos ayında ilçe oldu.  Kemalpaşa henüz 5 aylık bir ilçe. Biz bu yeni ilçemizde kutlama etkinliğimizi yapmak için dernek yönetimi ile  istişarede bulunduk.

  Bütün arkadaşlarımız bunun çok anlamlı olacağı konusunda fikir birliğine vardılar.  Geçen yıl Arhavi’de, daha öncesinde Yusufeli’de, Artvin Merkez’de 10 Ocak etkinliğimizi yapmıştık. Biz her ilçede bu etkinliklerimizi yapacağız.  Zaten derneğimizin yapısında da her ilçeden birer temsilcimizin olması var. Biz Artvin’i Arhavi’den Yusufeli’ne  kadar bir bütün olarak değerlendiriyoruz.

SARP GÜMRÜK KAPISI GEREÇKETN ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞER

Bu yıl Kemalpaşa’dayız. Kemalpaşa’nın tanıtımına katkı sunmak, Yerel yöneticileriyle buluşmak ve   konuşmak, Kemalpaşa’nın gelişimine basın anlamında katkı sunmak için buradayız.  Başkanımızın da dediği gibi Kemalpaşa’nın  çok önemli bir özelliği var. Sarp  Gümrük Kapısı gerçekten çok önemli bir geçiş noktası. Bundan dolayı Kemalpaşa çok şanslı bir noktada bulunuyor.  İlçe yeni olunca haliyle işleri de çok olacak.  Alt yapısıyla üst yapısıyla, sosyal alanlarıyla Kemalpaşa’ya yakışır bir  yapılanma ve çalışma olmasını diliyorum.”dedi.

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar’ı  ziyaret etmek  isteyen AFGAD yönetim ve üyelerinden oluşan  gazeteciler, yoğunluk nedeniyle  Kaymakamlık ziyaretini gerçekleştiremedi. Dernek üyeleri daha sonra başka bir tarihte Kemalpaşa Kaymakamı  Mehmet Kemal Akpınar’ı ziyaret edeceklerini dile getirdi.

 Akşam programında ise  gazetecilerle eşiyle birlikte Akasya Restoran’ta  bir araya gelen Kemalpaşa Belediye Başkanı  Ergül Akççiçek, Belediye Meclis üyeleri, Hopa Ticaret Odası temsilcileri hem bol bol sohbet ettiler, hem de yine gazetecilerin sanatçılara taş çıkaran yetenekleriyle türkülerle dolu muhteşem bir geceyi birlikte yaşadılar.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 


Etiketler: GAZETECİ

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.