ANLAMLI GÜNDE GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ZİYARET

ANLAMLI GÜNDE GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ZİYARET
ANLAMLI GÜNDE GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ZİYARET12.01.2018 09:24


Artvin’de bu yıl  Ayhan şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  açılan Gazetecilik bölümü öğrencilerininin önemli ziyaretçileri vardı.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, AFGAD Başkanı İsmet Başar, Başkan Yardımcısı Turan Şentürk, Başkan Yardımcısı Sami  Özçelik, Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Nur Ersöz, Ziya Akyıldız, Artvin’de ilk kez açılan Gazetecilik bölümü öğrencilerini ziyaret etti. Gazetecilik bölümünün açılmasında Vali Ömer Doğanay’ın çok büyük desteklerinin olduğunu blirten İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil  Kahveci;

”Artvin Faal Gazeteciler Derneği Artvin’de gazetecilikle ilgili bir bölümün açılması için bize müracaat ettiler. 2 yıl boyunca bununla ilgili çalışmalar yaptık.

GAZETECİLERLE BİRLİKTE GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİMİZİ ZİYARET ETTİK

Sayın valimiz Ömer Doğanay’ın büyük destekleriyle bu bölümü açmış olduk.  Bu bölümün açılmasında emeği geçen başta bakanlığımız olmak üzere  herkese teşekkür ediyorum. Bugün anlamlı bir gün. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü . Gazetecilerle birlikte gazetecilik bölümünde okuyan öğrencilerimizi ziyaret etmiş olduk.  Ben de üniversiteyi tercih ederken 9. Sıraya gazetecilik yazmıştım. Bu bölümün açılmasıyla  yerel medya nitelikli personel ihtiyacını karşılayacaklardır. Bu bölümde okuyan öğrenciler  daha sonra eğer isterlerse iletişim Fakültelerinde gazetecilik okumaya devam edebilir.” Dedi.

GAZETECİLİK BÖLÜMÜ AÇILMASI TALEBİMİZDE ISRARCI OLDUK

Artvin Faal Gazeteciler derneği Başkanı İsmet Başar’da, “Artvin Faal Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanımız Yaşar Kars ve kurucu üyelerimizden hatice Nur Ersöz, Artvin’de gazetecilik bölümünün açılması için çalışma başlattılar.  Nihayetinde Valimiz sayın Ömer Doğanay Artvin’e atandığında  kendisini ziyaret ettiğimizde bu konuyu kendisine ilettik. Daha sonra geçen 10 Ocak Çalışan gazeteciler Gününde yineledik.

Derneğimizi ziyaret ettiğinde yine gündeme getirdik.  Bu konuda  destek vereceğini söyledi. Okul müdürümüz bu bölümden  emin değildi.  Ancak görüyoruz ki gayet mutlu, çocuklar mutlu, biz  de mutluyuz.  Başta sayın valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “dedi.

Hatice Nur Ersöz’de yaptığı açıklamada, “Artvin’de açılan gazetecilik bölümü  yerel medyamıza önemli katkılar sağlayacak. Pırıl pırıl gençler görüyorum. Biz bu bölümün açılması için epey bir  çalışma yaptık. 3 valimiz de olumlu görüş verdiler ama bu bölümü açmak Sayın valimiz Ömer Doğanay’a nasip oldu.  Bu derneğimizin de ileriye dönük somut bir çalışması oldu. Artvin’de yerel medyaya büyük katkılar sağlayacak, kalifiye personel yetişmiş olacak.  Bugün burada hep birlikte büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Ben de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi..

 İLK BAŞLARDA BENİM DE TEREDDÜTÜM VARDI

Okul Müdürü  Orhan Sevim’de, “ Açıkçası ilk başlarda tereddütüm vardı. Ancak açıldıktan sonra gördük ki çok olumlu ve gelecek vadeden bir bölüm açmışız. Bakanlığımıza Sayın valimize İl Milli Eğitim Müdürümüze AFGAD’a, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Gelecek yıl   öğrenci sayımız daha da artacak. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Gazetecilerin gününü kutluyor, başarılar diliyorum. “dedi.

 Konuşmaların ardından, bölümü okuyan öğrenciler de duygularını dile getirdiler. Öğrenciler arasında savaş muhabiri, spor muhabiri olmak isteyen, gazeteciliği çok sevdiği için bu bölümü seçtiklerini belirterek, bölümün açılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.  Ziyaretçiler Son olarak öğrencilerle  günün anısına bir fotoğraf çekindikten sonra  okuldan ayrıldılar.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: ziyaret

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.