ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA TURAN ÖZER'İ (79) İSTANBUL’DA ÇİÇEKLERLE SONSUZLUĞA UĞURLADI

ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA TURAN ÖZER'İ (79) İSTANBUL’DA ÇİÇEKLERLE SONSUZLUĞA UĞURLADI
Artvin Bir değerini daha İstanbul’da sonsuzluğa uğurladı. Artvin’in tanınmış eşraflarından ve esnaflarından olan Turan Özer (79) tedavi gördüğü Bağcılar Özel safa Hastanesi’nde 1 Mayıs 2019 tarihinde hayata gözlerini yumdu. 04.05.2019 09:18
 Özer’in cenazesi 2 Mayıs Perşembe günü, Bahçelievler Mehmet Ülker Yeşil Camii’nde kılınan öğlene müteakip kılınan cenaze namazının ardından Küçük Halkalı Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlandı. Turan Özer evli ve 4 çocuk babasıydı.
Cenaze sonrası Turan Özer’in vefatı nedeniyle kendilerini arayan soran, başsağlığı dileyen dostlarına teşekkür eden Eşi NEJLA ÖZER,Kardeşi Ayhan ÖZER. , çocukları Mehmet, Arzu(Sevgi) Murat ve Ali Özer,
Torunları; Pelin,Cankurt,Düşün,Muratcan,Doruk,Erzem,İdil.
Gelinleri Mavuş,Nurten, Neşe,Ceyda,Merve yeğenleri Serap,Handan,Aydın ,Beyza ÖZER ;
“Çok değerli insan, Babamız, çınarımız, büyüğümüz Turan ÖZER’in vefatından sonra gerek bizi telefonla arayarak, gerek mesajla, gerek çelenk göndererek, gerekse bizzat cenazemize katılan, bağsağlığı dileyen, acımızı paylaşan çok değerli dost, akraba ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çok arayan dostlarımız oldu.O, Dostluklarını, dostlarını bize miras bıraktı..Ruhu Şad olsun, Mekânı cennet olsun.” İfadelerini kullandı.
Turan Özer'in damadı Fenerbahçe Spor kulübü kongre üyesi,Artvin Fenerbahçeliler Derneği kurucu üyesi ve Başkanı, emekli öğretmen Bahattin Altuntaş 44 yıl önce aynı günde 1 Mayıs'ta 2. kez yaşadığı acıyı anlattı. Altuntaş;";Bugün 1 Mayıs. aynı günde 2 değerli insanımı 44 yıl arayla kaybetmenin acısını yaşıyorum.
1 Mayıs 1975 yılında Babam Güzel insan Fahri Altuntaş’ı kaybettim.44 yıl sonra ise 1 Mayıs 2019 yılında saygın insan kayınpederim Turan ÖZER’i kaybettim. Ruhu Şad olsun,mekanı cennet olsun.”İfadelerini kullandı.
Turan Özer’in vefat haberi Artvin’deki dost, akrabalarını da derinden üzdü.” Turan Özer, 79 yıllık yaşamının yaklaşık 60 yılını ticarete adadı. Turan ağabeyimiz Artvin’de bir markaydı, semboldü. O, tepeden tırnağa, özüyle, sözüyle Artvin’di. Artvin Halkı, Turan Özer’i yaşamıyla, sözleriyle, beyefendiliği, dürüstlüğü ve dostluğu ile tanır.
Turan ağabeyimiz bizim için örnek insandı. Sözü senetti. İşini yaparken çok düzgün yapar, insanlara yardımcı olurdu. O işini yaparken daha çok gönül kazandı. Kimsenin kalbini kırmadı. Artvin’de bir çok insana esnaflığı öğretti. Allah rahmet etsin, Mekânı cennet olsun, Özer ailesinin başı sağolsun.” İfadelerini kullandı.
TURAN ÖZER KİMDİR?
Turan Özer 1940 yılında Artvin’in Merkez köylerinden Ballı üzüm (Drink) köyünde doğdu. Annesi Sultan Hanım babası Celal Bey’dir. Turan Özer, Sultan Celal Özer Çiftinin en büyük çocuğudur. Turan Özer, Kadriye, Şükriye, Orhan, Asuman ve Ayhan Özer’in ağabeyidir.
Turan Özer, vatani görevini bitirdikten sonra çok genç yaşta ticarete atılır. 1960 yılında henüz 20 yaşlarında iken küçük bir bakkal ile ticaret hayatına başlar. Bu arada Nejla Eryiğit ile tanışırlar ve evlenir. Mehmet, Arzu(Sevgi) Murat ve Ali adlarında 4 çocuğu dünyaya gelir. Ticaret hayatında çok başarılı bir grafik çizer.
Kardeşleri Orhan ev Ayhan Özer ile birlikte “ÖZERLER KOLLKETİF ŞİRKETİ”ni kurar. Profilo, İpragaz, Arçelik, Goodyear, İveco, Renault, İstikbal ve Çilek gibi bayiliklerle Artvin’e hizmet verir. Ticari hayatını Artvin’de başarı ile sürdüren İşadamı Turan Özer, Artvin Halkı’nın gönlünde taht kurar. Bir yandan da iş hayatını İstanbul’a taşır.
1990’larda plastik sanayide başarılı bir çalışma ile iş hayatına burada devam eder. İstanbul’da da sevilen, sayılan işadamlığının yanında insan olarak da insanların yüreğinde dost olarak yer bulur. Artvin’i gerek dürüstlüğü, gerek çalışkanlığı gerekse kültürü ile en iyi şekilde İstanbul’da yaşar ve yaşatır.
Turan Özer, 28 Şubat 2018 tarihinde kendisinden küçük olan kardeşi Orhan Özer’i kaybetti. Kardeşinin ölümünden büyük üzüntü duydu. Kendisi de 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü hayata gözlerini yumar. Cenazesi 2 Mayıs 2019 tarihinde ikamet ettiği İstanbul-Bağcılarda kılınan cenaze namazının ardından Küçük Halkalı Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlanır.
İsmet Başar Gazeteleri olarak merhum Turan Özer'e Allah’tan Rahmet, Özer ve Altuntaş ailesinin başsağlığı diyoruz. Ruhu Şad, mekanı cennet olsun..
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.