ARTVİN HALKEVLERİ ARTIK KENDİ BİNALARINDA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEK

ARTVİN HALKEVLERİ ARTIK KENDİ  BİNALARINDA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEK
Halkevleri Artvin Şubesi Yeni Binasının Açılışı Yapıldı.08.10.2018 19:22

Artvin Halkevleri, Genel Başkanları Nuri Günay’ın katılımıyla kendilerine ait olan binasının açılışını gerçekleştirdi.
Artvin Halkevleri Artık Kendi Binalarında Faaliyetlerini Sürdürecek. Önceki dönem Artvin Belediye Başkanı Merhum Dr. Emin Özgün’ün diş hekimi olarak kullanacağı binayı satın alan Artvin Halkevleri Genel Başkanları Nuri Günay’ın katılımıyla açılışını yaptı. Dere Mahallesi Dr. Emin Özgün caddesi üzerinde bulunan binanın açılışına çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.  
Açılışta konuşan Artvin Halkevleri Başkanı Dursun Ali Koyuncu binanın satın alınmasında emeği gecen herkese teşekkürlerini sunarak başladı.  Koyuncu,” Halkevleri 10 yıl önce Artvin’de kuruldu. Fakat kuruluşumuz ise 86 yıllık bir geçmişe dayanıyor. Karanlığa karşı mücadele eden, faşizme karşı mücadele eden koca bir çınar. Bizler Artvin halkevini 10 yıl önce burada açtık. Artvin Halkevleri’nin 10 yıl önce kuruluşunda çimento döken seramik taşıyan tuğla taşıyan açılışında emek gösteren büyüklerimiz aramızda arkadaşlarımız aramızda hepsine teşekkür ediyoruz. 10 yıldır sürekli taşınma çilesi yaşadık.  Mücadelemizde mekanların çok fazla bir önemi yok ama kuruluşumuz için önemli gördüğümüz mekan sorunun bu şekilde çözmeye çalıştık. 
Mekan sadece bizim görüntümüz olacak. Biz mücadelemizi eskiden olduğu gibi sokakta vereceğiz.  Temiz nezih bir ortama taşınmış olduk.  Bu süreçte bize destek olan büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Emin Özgün’e saygı ile bir kez daha anmak istiyoruz “ dedi. 

Halkevleri Genel Başkanları Nuri Günay ise açışta kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi;” Biz tostlarımızın sadece böyle güzel günlerde değil, zor günümüzde kara günümüzde de yanımızda olduğunu biliyoruz bunu defalarca yaşadık. Biliyorsunuz halkevleri 86 yıllık bir örgüt. Bu ülkenin çok önemli bir mirasını taşıyan bir kurum, aynı zamanda böyle bir ortamda sürekli iktidarın hedefinde olan bir kurum bizi güçlü kılan bu tarihsel köklerimiz. Aynı zamanda yanımızda duran dostlarımız.  
Biz bu ülkenin coğrafyasının her karışının laik demokratik barış içinde kardeşçe eşit haklara sahip olduğumuz ülke olarak yeniden kurulmasının için mücadele ediyoruz. Bunun için söylendiği gibi birliğimiz beraberliğimiz çok önemli, aramızda çeşitli fikir ayrılıkları olabilir ama ülkemiz öyle ir duruma konuma geldi ki bu ülkenin gerçekten kardeşçe yaşadığı bir ülke haline gelmesi için mücadele etmeliyiz” dedi.
Daha sonra binanın açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından davetliler Halkevlerinin yeni binasında sohbet gerçekleştirdi. 
HABER: ARTVİN POST


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.