ARTVİN TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİMİ ARDAHAN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

ARTVİN TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİMİ  ARDAHAN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ
ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Okan Gültekin Ardahan’a gitti. 27.12.2018 09:03
TOBB tarafından yaptırılan 24 derslikli okulun açılışı için Ardahan’a gelecek olan TOBB Genel Başkan M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun olumsuz hava koşulları nedeniyle programını iptal etmesi nedeniyle ARTSO heyeti

bölgeden giden diğer Oda yöneticileri ile birlikte Ardahan Valiliği ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulundu.
Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’ i makamında ziyaret eden heyet bölgesel konular hakkında fikir alışverişi gerçekleştirdi. Vali Bilmez, bölge oda yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışma hayatlarında kendilerine başarılar diledi. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası başkanı seçkin kurt ve diğer başkanlarda kabullerinden dolayı teşekkürlerini sundu ve günün anısına birlikte çekinildi.

ARDAHAN TSO, MİSAFİRLERİNİ MAKAMINDA AĞIRLADI

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci Genel Başkan ziyareti kapsamında ilde bulunan ARTSO ve diğer oda borsa yöneticilerini makamda ağırlayarak ev sahipliği yaptı. Gerçekleştirilen sohbette odalar arası koordinasyonun geliştirilerek bölge ticaretinin önündeki sorunların kaldırılması için çalışmalar yapılarak ticaretin geliştirilmesi hususunda fikir birliğine varıldı.

KAZ VE KIRMIZI ELMA İÇİN YAPILAN 
COĞRAFİ İŞARET MÜRACAATI TANITILDI

Posof Kaymakamlığı, Posof belediyesinin, Ardahan Ticaret Ve Sanayi Odası’nın birlikte müracaat ettiği coğrafi işaret almak için kırmızı elma tanıtımına katılım sağlandı. Yine Ardahan’ın en önemli sembolü olan, eti, yumurtası ve tüyü ile büyük bir ticari potansiyeli olan kazın coğrafi işaret müracaatı için yapılan tanıtım için Ardahan Çıldır gölü üzerindeki kıl çadırda Ardahan Valisi Belediye ve Oda başkanlarıyla birlikte coğrafi işaret adayı olan Kaz eti ve pilav ikram edildi.

ARDAHAN KOMŞU İLİMİZ VE 
BİRÇOK ORTAK KÜLTÜRE SAHİBİZ

Ardahan’dan dönen Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve ARTSO heyeti Ardahan ziyaretini değerlendirdi. Başkan Seçkin Kurt; “TOBB Genel Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla Ardahan’da TOBB tarafından yaptırılan 24 derslikli okulun açılışı olacaktı. Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle Sayın Başkan gelemeyince açılış ertelenmiş oldu. Biz de bu vesileyle Ardahan Valiliği’ni, Ardahan Ticaret Odasını ziyaret ettik. Fikir alış verişinde bulunduk. Ardahan-Artvin komşu il ve birçok ortak kültürümüz, ürünlerimiz var. Biliyorsunuz eskiden Artvin’den Ardahan’a meyve, sebze, odun gibi ürünler giderken oradan da hayvancılık ürünleri alınırdı. Bu şekilde bir ticaretimiz vardı.

SAHARA TÜNELİ PROJESİ ARDAHAN İLE TİCARET

VE KÜLTÜREL POTANSİYELİ ARTIRACAK

Biliyorsunuz, Sahara Tüneli projesi var. Eğer bu proje hayata geçerse ulaşımda çok büyük bir engeli aşmış olacağız. O zaman birlikte birçok projelere imza atabiliriz. Ardahan Valisi Sayın Mehmet Emin Bilmez’i ziyaretimizde çok güzel konuları dile getirdik. Aynı Şekilde Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci’de bir çok ortak noktalardan söz etti. Ben ARTSO olarak gerek Ardahan Valisi Sayın Bilmez’e, gerek Ardahan Ticaret Odası Başkanı Sayın Demirci’ye gönülden teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kendilerini de Artvin’e davet ediyorum.”dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.