ARTVİN TÜRK HAVA KURUMU ŞUBESİ’NİN DESTEĞİ İLE AÇÜ GENÇ TEMA TOPLULUĞU MODEL UÇAK KURSUNDA

ARTVİN TÜRK HAVA KURUMU ŞUBESİ’NİN DESTEĞİ İLE AÇÜ GENÇ TEMA TOPLULUĞU MODEL UÇAK KURSUNDA
Açü TEMA Topluluğu bu kez sanatsal etkinlikle adını duyurdu. Bugüne kadar bir çok doğa etkinliği ile toplumun dikkatini çeken ve önemli hizmetler veren AÇÜ TEMA Topluluğu Model Uçak Kursu’na katıldı.rn04.01.2020 08:52
Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi’nin desteği ile açılan Model Uçak kursu. Yeşil Artvin Derneği Salonunda yapılıyor. Kurs hocası Mevlide Şimşek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
22 AÇÜ GENÇ TEMA ÜYESİ KURSİYERİMİZ OLDU
“ Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi olarak zaman zaman Model Uçak kursu açıyoruz. Model Uçak Kursun usta öğreticiliğini ben yapmaktayım. Bunun için biz de eğitimler aldık. Bugüne kadar Artvin dışında Rize’de de kurs açıldı, çok başarılı bir kurs olmuştu. Artvin’de de zaman zaman Model Uçak kursları açılmaktadır.

Bu kez Artvin Çoruh Üniversitesi TEMA Vakfı Topluluğu kurs isteğinde bulundu. Artvin TEMA İl Temsilcisi Elif Kübra Bağrıyanık 22 GENÇ TEMA üyesiyle bu kursun açılmasını sağladı. Ben hem Elif hocamıza, hem de genç TEMA Topluluğuna teşekkür ediyorum. 32 saatlik bir kurs olacak.
Kurs bittikten sonra TEMA Topluluğunun yaptığı Model uçaklarımızı Artvin Kamuoyu ile yerel basın aracılığı ile paylaşacağız.

Buradan kurum ve kuruluşlara şunu söylemek isterim. Tıpkı AÇÜ TEMA Topluluğu gibi eğer Model Uçak Yapma Kursu açtırmak isterseniz kurumumuza müracaat edilebilir. THK Artvin Şubemize gelerek bizimle iletişime geçebilirler. AÇÜ’nün kursu bittikten sonra başka kurumlar veya arkadaşlar bir gurup oluşturabilirler. Biz bu kursu seve seve veririz.”dedi.

THK ARTVİN ŞUBESİNDEN MODEL
UÇAK YAPMA KURSU TALEP ETTİK

AÇÜ TEMA Genç Topluluğu Artvin İl Temsilcisi Elif Kübra Bağrıyanık kurs ile ilgili yaptığı açıklamada; “AÇÜ Genç Tema Topluluğu olarak Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi’nden Model Uçak Yapma kursu talep ettik. Biliyorsunuz bu kurslar belli sayıda kursiyer oluşursa açılıyor. Biz 22 kişi ile müracaat ettik. Yeşil Artvin Derneği sağ olsun Salonunun kullanılmasına izin verdi. Burada kursumuz başladı. 32 saat sonra bakalım nasıl bir model uçak yapacağız. Açıkçası ben de heyecan duyuyorum. Mevlide hocamız bu işi gerçekten çok iyi biliyor. Hepimizle tek tek ilgileniyor. THK Nezdinde Kendisine AÇÜ Genç Tema Üyeleri adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.