ARTVİN ULUSLARARASI 4. OFFROAT YARIŞLARI MUHTEŞEMDİ

ARTVİN ULUSLARARASI 4. OFFROAT YARIŞLARI MUHTEŞEMDİ
Artvin Off-road Kulübünün organizayonu Artvin valiliği, Artvin Belediyesi desteği ile bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda yapılan offroat yarışlarına Türkiye'nin yanı sıra, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve İran'dan da ekipler katılarak organizasyon uluslar arası hüviyet kazandı.09.10.2017 18:26
Artvin Off-road Kulübünün organizayonu Artvin valiliği,  Artvin Belediyesi desteği ile  bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda yapılan offroat yarışlarına Türkiye'nin yanı sıra, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve İran'dan da ekipler katılarak  organizasyon uluslar arası hüviyet kazandı.

Motor gücüne göre S1, S2, S3 olmak üzere 3 klasmanda toplam 48 ekip zorlu parkurda dereceye girmek için yarıştı. Su, çamur, seyirci ve orman etabının oluşturduğu 40 kapılı bin 400 metre uzunluğundaki parkurda yer yer sürücüler zorlanırken parkuru tamamlayamayan araçlar iş makinesiyle pistin dışına çekildi.

Yarış severlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlar öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin'in Kafkasör yaylasında güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi.

Yaklaşık 50 aracın yarıştığı muhteşem görüntülere sahne olan yarışları buradan tüm dünyaya yansıtıldığını belirten Kocatepe,  "Mutluyuz çünkü Artvin böyle organizasyonlarla ülkemizi tüm dünyaya tanıtıyor.  Bu bölgeler birkaç yıl içinde yerli yabancı turistlerin gelip dinlenebileceği yerler olacak" dedi.

Kocatepe, Artvin'de ki etkinliklerin Off-roadla sınırlı kalmayacağını dile getirerek, "Kafkaslardan gelen kuşların Adana üzerinden güneye açıldı güzergah üzerindeyiz. Önümüzdeki hafta sonunda da Artvin'de ilkkez kuş gözetleme şenliği yapacağız. Bir başka zamanda başka şenlikle Artvin hareketliliği devam edecek.”diye konuştu.

Artvin Offroad Kulübü başkanı Murat Yılmaz'da konuşmasında bu yıl dördüncüsünü düzenlenen yarışlarda her geçen yıl tecrübe kazandıklarını dile getirerek amaçlarının motor sporları tutkunlarını  ve yarışmacıları memnun etmek olduğunu söyledi.

Yılmaz "Bu yıl katılım çok yüksek, ülkemizin bir çok ilçesinin yanı sıra Gürcistan, İran, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden katılılar gerçekleşti. 1400 metre uzunluğundaki parkurumuzda 40 engelden oluşan kapı var, bu sene bir değişiklik yaparak orman etabını ekledik.  Organizasyona destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yarışlarımız çok güzel görüntülere sahne oldu. Herkesin buradan mutlu ayrılacağına eminim" ifadelerine yer verdi.

Baba kız Off-Road'ın ilgi odağı oldu

15 yıldır Off-Road yapan fakat iki yıldır kızı Didem Tibukoğlu ile birlikte yarışlara katılan Hikmet Tibukoğlu, "Çok iyi gidiyorduk ama son anda çamura saplandık, inşallah birdahakine daha güzel olacak. İnsanın kızı yanında olunca daha bir güvende hissediyor ama bir yandan da kızını koruyorsun tabi. Bu yüzden çamura saplandık işte diyecek de fazla bir şey yok" diye konuştu.

Babasına yardımcı pilotluk yapan ve babasının kullandığı araç çamura saplanınca büyük bir özveri ile aracın çamurdan çıkması için araçtan inerek mücadele veren yardımcı pilot Didem Tibukoğlu ise "Çok iyi bir yarıştı ama son dakikada çamura saplandık. Bu da nazar diyelim ama güzel bitti. İyi gidiyorduk ama çamur çekti bizi" dedi.

Yarışların tamamlanmasının ardından S1 Kategorisinde birinciliği Azerbaycan Offroad Kulübünden Suat Çelik, S2 klasmanında birinci olan İran Offroad Kulübünden Ali Khezri, S3 klasmanında ise birinciliği Ajdara Offroad kulübü üyesi Miza Makaşvili elde etti. Dereceye girenlere ödüllerini Artvin Vali Yardımcısı Adem Başoğlu, 
Artvin Offroad Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker tarafından takdim edildi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: ARTVİN

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.