AYHAN ŞAHENK ve İBNİ SİNA MESLEK LİSELERİ GURURUMUZ OLDU

AYHAN ŞAHENK ve İBNİ SİNA MESLEK LİSELERİ GURURUMUZ OLDU
AYHAN ŞAHENK ve İBNİ SİNA MESLEK LİSELERİ GURURUMUZ OLDU13.03.2018 08:49

 


Ordu ilinde yapılan Okullar Arası Halk Oyunları Karadeniz Bölge Yarışması’na Artvin’den katılan okullar yarışmanın ilk gününde derece elde ettiler.

 Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Düzenleme Dalı’nda birinci olurken Artvin İbni Sina Meslek Lisesi Otantik Dal’da bölge üçüncüsü oldu. Halk oyunlarında başarıya alışkın olan Artvin ilinde öğrencilerimizin başarısı vatandaşlarda sevinç yarattı.

Orta Öğretim Kurumları arasında yapılan Karadeniz Bölge Yarışması’na Artvin’den 6 okul katıldı. 10 Mart Cumartesi günü yarışmaların ilk gününde Ayhan Şahenk MTAL birincilik aldı. İbni Sina Meslek Lisesi ise yarışmada üçüncülüğü elde etti.

 

ALBAYRAK: Artvin’in Kültürel Mirasını En İyi Tanıtan Halk Oyunlarıdır.

Artvin’e müjdeli haberi Artvin Halk Oyunları İl Temsilcisi Nurettin Albayrak verdi. Radyo08’e canlı telefon bağlantısı yapan Albayrak, ilk gün alınan başarılardan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek sevinçlerini Artvin halkı ile paylaştı.

Albayrak Radyo 08’de yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“Geçen hafta Artvin’de yapılan İl Yarışması’nda birinci olan ekipleri Ordu’daki Bölge Yarışması’na katılmışlardır.

Burada Ayhan Şahenk Bölge birincisi olmuştur. Gençlerimiz bizleri sevindirmişlerdir. 11 Mart Pazar günü ise Gazi Ortaokulu ile Atatürk Ortaokulu Otantik Dal’da, Gazi Ortaokulu ayrıca Düzenleme Dalı’nda yapılacak yarışmalara katılacak. 

 

Bugün Otantik Dal’da 12 il yarıştı. İbni Sina Mesleki Anadolu Lisesi üçüncü oldu.  Düzenlemeli Dal’da ise 6 ekip arasından Ayhan Şahenk Lisesi birinci olmuştur. İdarecilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 

Ayhan Şahenk Lisesi Marmaris’te yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılacak. Henüz tarihleri net olmamakla beraber nisan ayı için yapılması planlanıyor. 

İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise Muğla ilinde yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak elde etmiştir. “

Halk Oyunları İl Temsilcisi Nurettin Albayrak konuşmasının sonunda şunları söyledi.

“Halk oyunları denince Artvin akla gelir. Artvin’in kültürel mirasına en iyi tanıtan halk oyunlarıdır. Halk oyunları Artvin’in bir markası olmuştur.  Her yıl mutlaka bir birincilik ve veya ikincilik Artvin’e getiriyoruz.

Bizlere destek veren başta Artvin Valisi Ömer Doğanay ve bürokratlarımıza, esnaf arkadaşlarımıza ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Artvin’e inşallah daha güzel haberlerle döneceğiz.

 

Ordu ilinde hemşerilerimiz bizleri yalnız bırakmadı. Ordu Vali Yardımcısı, Ünye Kaymakamı ve Artvin Dernek Başkanı bizlere çok büyük destekler verdiler. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. “

Albayrak, Pazar günü yapılacak yarışmalarda da güzel sonuçlar alıp Artvin’e mutlu bir şekilde dönmeyi umut ettiklerini söyledi. 

HABER: ARTVİN POST


Etiketler: YARIŞMA

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.