BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ORHAN'DAN CORONA VİRÜS İLE MÜCADELE UYARISI

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ORHAN'DAN  CORONA VİRÜS İLE MÜCADELE UYARISI
Borçka Belediye Başkanı tüm dünyada etkisini gösteren ve dünyada 2-3 ay içinde binlerce insanın ölümüne neden olan asrın salgını corona virüs ile ilgili açıklamada bulundu. 24.03.2020 11:59
Başkan Ercan Orhan, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı saran corona virüsün sıkı tedbirlerle durdurulabileceğinin örneğini Çin,  Güney Kore ve Japonya'nın verdiğini,  yeterince  ciddiye almayan ülkelerin sıkıntıya girdiğini İtalya, İspanya, Avrupa ve ABD'nin  yaşadıklarından ders alınması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi;
"Sevgili Borçkalılar, çok değerli hemşerilerim;
Koronavirüs felaketinden dayanışma ile çıkabiliriz. Bu krizi kendi yaşam alanlarımızda da iyi yönetmeli ve bilimsel ve idari anlamda kurallara uymalıyız. Borçka belediyesi olarak tüm gücümüzü koronavirüs salgınıyla mücadele etmek üzerine kullanacağız. Aynısını sizlerinde yapmasını istiyorum. sayın Valimiz ve Sayın kaymakamımızın hizmetindeyiz.Kurumsal kapasitemizin de bilincinde olarak kaynaklarınızı ve kadromuzu kullanma yetkisi bizde ve bunu sonuna kadar kullanacağız.İnsan sağlığının öneminin bilincindeyiz. 
Yerel yönetim olarak merkezi idare ile uyumlu çalışacağız. Çalışmalarımızın odağında korona ile mücadele ve vatandaşlarımız ve kurumlarımızla dayanışma var. 
 Amacımız bu zorlu günlerden en az hasarla çıkıp yine eskisi gibi birbirimizin ve sağlığımızın kıymetini  bilerek kardeşce yaşamaktır.
"Borçka evinde kal" sloganı ile bütün vatandaşlarımızdan ricam; zorunlu olmadıkça evde kalmalarıdır. Sokaklarda bulunmayalım, birbirimize temas etmeyelim topluluklar halinde bulunmayalım. Aramızdaki sosyal mesafeyi koruyalım, kişisel temizliğimize ve hijyen kurallarına uyalım. 
Gerektiğinde önemli telefon numaraları 112-155-156-153 numaralı telefonlardan birini arayalım. İlçeyi terk edeceksek mutlaka izin alalım ve yetkilileri bilgilendirelim dışarıdan gelen olursa mutlaka yine yetkililere bildirip kontrollerimizi sağlayalım. İl dışından gelmek isteyen vatandaşlarımız lütfen yerlerinde kalsın ve sorun aşılıncaya kadar yerlerini terk etmesin. Duyuru ve ilanları dinleyelim ve uyalım. Alınan kararlara uyalım. Henüz ilçemizde pozitif vaka  ortaya çıkmadı. Bu sevindirici olmakla birlikte  olmayacak anlamına da  gelmez. Virüsün ilçemize gelmemesi  için hepimiz azami  çalışması ve dikkat etmesi zorunluluğu vardır. 
 Her şey insanlık için bizim için , sizin için, geleceğimiz için... Bu krizi atlatmak birazda bizim elimizde, haydi Borçka gereğini yap ve bu krizi birlikte atlatalım.. Sevdiklerimizle yaşamak elimizde lütfen azami dikkat . Siz varsanız hayatın anlamı var. Hepinize sağlıklı günler ve  sabırlar diliyorum. Göreceksiniz, en kısa sürede bu büyük beladan birlikte kurtulacağız. Yeter ki siz bize inanın, güvenin..

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.