BELEDİYENİN TURİZMDE VAR-YOK(!) AFİŞİ!

BELEDİYENİN TURİZMDE VAR-YOK(!) AFİŞİ!
BELEDİYENİN TURİZMDE VAR-YOK(!) AFİŞİ!06.07.2018 10:22


 Artvin için herkes “Eğitim Ve Turizm kenti.”der. vekili, Valisi, kaymakamı, belediye başkanı,  bürokratı, muhtarı, gazetecisi, sanatçısı, stk’lar, odalar,  kooperatifler hep bir ağızdan koro şeklinde aynı cümleler dökülür durur. Lakin iş uygulamaya gelince, ihaleyi kaplumbağa kazanır. Onun acelesi yoktur!.  İhaleyi alan kaplumbağanın işi ne zaman bitireceği, bitirip bitirmeyeceği hatta başlayıp başlamayacağı belli değildir.

 Artvin Belediyesi de söylemlere katkı sunmak amacıyla Artvin’e doğru çıkarken çeşitli yerlere duvarlara buna dikkat çeken slogan, fotoğraf  ve afişler astı. Astığı afişlerden birisi 3-4 yıl geçtiği için  renkleri soldu, fotoğraf kayboldu ve sloganı da gözleri iyi seçenler ancak okuyor. O haliyle turizme katkı sunan afiş veya görselden çok çevre kirliliğine katkı sunuyor.

 Artvin Belediyesi’nin böyle bir çalışma yapmasını doğru bulan, ancak astığı gibi 3-4 yıldır öylece kalması, başka bir görsel koymaması, değişmemesi ve hatta unutmuş olması ise samimiyeti sorgulatıyor. Vatandaşlar;” Artvin için bir şeylerin yapılması güzel. Evet, herkes aynı şeyi söylüyor. Turizm Artvin için önemli bir çıkış noktasıdır.

Dünyanın en güzel coğrafyalarından birisidir Artvin.  Ama bu afiş ve yazı neredeyse silinmiş. Hiç kimse görmüyor mu? Belediyede bir çok müdürlük var.  Bu bölüme bakan müdürlük de bir zahmet şuna bir baskın. Başka bir görsel asılmayacaksa kaldırılsın. Eskiyen fotoğraflar yenilenmelidir. Aynısı olur yada başka görsele yer verecekseniz bunu bir programa zamana bağlarsınız. 3-4 yıl aynı görsel kalır mı? Kalsa ne anlamı var? Oysa her şey değişiyor, daha güzel manzaralar çekiliyor, onlara da yer verilse kötü mü olur?  Fotoğraf üzerinde bulunan belediyenin logosu silinmiş, sloganı, fotoğrafı silinmiş. Vatandaş soruyor;  “Bu haliyle orada daha ne kadar duracak?

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: turizm

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.