BEŞ YILDIR SOKAK KEDİLERİNİ BESLİYOR ONLARA SAHİP ÇIKIYOR.

BEŞ YILDIR SOKAK KEDİLERİNİ BESLİYOR ONLARA SAHİP ÇIKIYOR.
Artvin Merkez'de yaşayan emekli Tekin Çiftçi, Mahallede bulunan sokak hayvanlarına sahip çıkarak her gün onlara su ve yem veriyor. 05.05.2020 15:10
Sokak kedileri beslenme saatini çok iyi bildikleri için beslenme noktalarına yakın yerde Tekin Çiftliği bekliyor gördükleri zaman da hemen ardından koşarak ona yaklaşıyor ve sevgi gösterilerinde bulunuyorlar.
 Mahallede örnek bir davranış  sergileyen  bunu görev olarak gören ve 5 yıldır aralıksız hiç aksatmadan kedileri  belirlediği besleme noktalarına giderek onlara yem veren Çiftçi, bunu herjesin yapabileceğini söylüyir..  Sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığını bu hayvanlara mahallede yaşayan insanların sahip çıkması gerektiğini belirten Tekin Çiftçi şunları söyledi:
Sokak hayvanları aslında hepimizin sokağın hayvan olmaz o hayvanlar birilerinin bizim senin benim o hayvanlar terkedilmiş sonra da işin kolayını bulmuşsuz. Sokak hayvanı demişiz.
Hangi dine bakarsanız bakın ister hak din isterse diğer dinler olsun hepsinde ortak olan duygular vardır. bir tanesi doğaya ve hayvanlara sevgidir, onlara sahip çıkmaktır, zarar vermemektir.
 Ibadetin bir  kısmı Allah ile kul arasındadır. Namaz kılar dua eder, iruç tutarsınız. Doğayı hayvanları sevmek onlara sahip çıkmak sevgi ile yaklaşmak insanlara Saygılı olmak da bir ibadettir. 
Ben emekli olduktan sonra her gün sokak hayvanlarına bakmaya başladım.  Benim oğlum Gökhan'da  öyledir İstanbul Yıldız Üniversitesinde okurken  kurdukları  sokak hayvan derneklerinde yöneticilik yaptı ve birçok etkinliklerde bulundu,  mezun olduktan sonra da yine bulunduğu, çalıştıgı yerde hayvanlara bakar.
Aslına bakarsanız , benim yaptığım bu insani görevi  nll herkesin yapması gereken bir şey ben şunu isterim. Din görevlileri arkadaşlarımız hayvanları severek özellikle sokak hayvanlarını severek herkese örnek olmalı onlarla kötü davranılmaası için ayetleri okumalı hadisleri okumalı.
O zaman inanın sokaktaki hayvanlara hiç kimse kötü davranmaz.  bilir ki bir köpeğe bir kediye vurursam Allah bunun hesabını ahirette sorar. Ama ben bir din görevlisini sokak hayvanlarını beslerken görmedim  söylenilen ile yapılan aynı olmalı sözümüz özümüz bir olmadığı sürece hep sıkıntı yaşarı.
 Ayrıca bizim kültürümüz dürüstlük sevgi saygı kültürüdür  Biz ne ara bu kadar duyarsız, sevgisiz Sadece kendini düşünen doğaya sokak hayvanlarına saygı duymayan insanlar haline geldik.
Ben Son olarak şunu söylemek isterim. Artvin için konuşmam gerekirse Artvin genelinde Aaslında hayvanlara olan sevgi diğer illere örnek olabilecek bir noktadadır Özellikle gönüllü olarak hayvanlara bakan çok değerli gençlerimiz insanlarımız var . HAYDOKO'nun  çalışmalarını hayvanlara yaptığı hizmeti takip ediyor ve onları kutluyorum  Hepimiz haydiko gibi gönüllü  olarak sahip çıkmalıyız.  ayda 20 TL versek ne kaybederiz.
Aksine bu hayvanlara da bu şekilde sahip çıkmış oluruz o gönüllü gençlere de destek vermiş oluruz bana bu imkanı verdiğiniz için Artvin basınına özellik ve 08 Habere teşekkür ediyorum."dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.