BİR EMEKLİ MAAŞIYLA 8 NÜFUSA BAKIYOR YETMİYOR BOYA SANDIĞIYLA EK İŞ YAPIYOR

BİR EMEKLİ MAAŞIYLA 8 NÜFUSA BAKIYOR YETMİYOR BOYA SANDIĞIYLA EK İŞ YAPIYOR
Ekonomik sıkıntının ağırlığını en çok en altta kalan nihai tüketici yani halk hissedermiş.23.10.2018 08:42
 Hele dar gelirli, asgari ücretli, emekliyseniz işiniz daha da zor. Bu kategoriye işsizleri koyamıyoruz bile. Eğer bugünden yarına çıkabiliyorsanız; Artık sizin her gün adınız mucize adama çıkar.

Türkiye’de 19 milyon insan açlık sınırı altında yaşam mücadelesi veriyor. 48 milyon yoksulluk sınırı içinde. Böyle bir tabloda yaşamak, insani ihtiyaçları karşılamak gerçekten zor.

BİR EMEKLİ MAAŞIYLA 8 NÜFUS

Adı Kemal Keklik. Belediyeden emekli. 8 nüfusa bakıyor. Daha doğrusu 8 nüfus bir maaşa bakıyor. Hal böyle olunca, çocukluk mesleğini yeniden yapmaya başlayan Kemal Keklik bununla ek gelir elde ederek ailesini alınteriyle karşılamanın gayretini gösteriyor. Boya sandığını alıp ayakkabı boyuyor. Değişik günlerde farklı kurumların civarında görürsünüz onu. Onca yaşadığı sıkıntılara rağmen yaşama sevincini her zaman yüzüne yansıtmayı başarıyor. Kemal Keklik.
“HER ŞEYİ HABER YAPIYORSUNUZ DA 
BİZİ İNSAN YERİNE KOYMUYORSUNUZ.”

Gazetecilere sitem ediyor. Kuşu, kediyi, köpeği haber yapıyorsunuz, da bir gün bizimle konuşmuyorsunuz” deyince biz de payımıza düşeni alıyoruz. Bakın neler söylüyor Kemal Keklik;
“Adım Kemal keklik. Belediyeden emekli oldum. Toplam 8 kişiden oluşan bir ailem var. Ve tek bir emekli maaşıyla bu aileyi geçindirmek imkansız. Okulu var, giyimi var, yemesi var, elektrik, suyu var. Hastalık var , varda var, buna karşın tek maaş var. Yetmesi mümkün mü? Çocukluk mesleğim ayakkabı boyacılığı yapıyorum.

“HER ÇARŞAMBA ADLİYE SARAYI ÖNÜNDE OLUYORUM.”

Ek gelir elde ederek ekmek paramı alın teriyle kimseye boyun bükmeden kazanmanın gayretini gösteriyorum. Çarşamba günleri Adliye’de olurum. Oradan bir çok gazeteci geçer elinde gazeteleriyle. Bir tanesi beni görmez. Sormaz, Kediyi, köpeği, kuşu haber yaparsınız da benle ne diye konuşmazsınız diyerek sitem ettim. Doğrudur. Ben demiyorum kediyi köpeği neden haber yapıyorsunuz. Yapın tabii ki Allah'ın yarattığı her can kutsaldır. Benim dediğim; bizi de insan yerine, adam yerine koyun. Belki güzel şey söyleyeceğiz. Belki bir derdimiz var, değil mi? Sitemim bu yoksa ne haddime. Siz işinizi iyi bilirsiniz.

TEK EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNMEK İMKANSIZ!

Tek emekli maaşıyla geçinmek imkansız. Bu nedenle 60’ından sonra boya sandığımı alıp Bismillah diyerek sabah evden çıkıyorum. Artvin insanı güzel insandır. Bu yüzden Artvin’in dışında biz hiçbir yere gitmeyiz. Bu toprağın insanı, bu topraklar bizim dostumuz, yarenimiz, gelmişimiz, geçmişimiz. Allah’a şükür ayakta durabiliyorsak, sağlıklıysak, elbet bu kötü günler, zor günler geride kalır.

Bunun için el ele verdik mi aşarız. Ama şu anda gerçekten çok ağır bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Ucuz olsun diye marketlere giriyorsunuz. 2- 3 küçük poşetle 200 TL’ye çıkamıyorsunuz. Kriz en çok bizi emeklileri, dar gelirlileri vuruyor. Bunun için daha çok çalışmak zorundayım. Ben bir baba, dede olarak yaşadığım sürece ailemi kimseye muhtaç etmemek için çalışmaya devam edeceğim. Ne olursa olsun, ülkemi, insanlarımızı çok seviyorum. Çünkü zor günler yaşasak da insanlığımız bugünleri atlatmaya büyük katkı sunuyor.”dedi.

HABER. SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.