CANKURATARAN TÜNELİ İÇİN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

CANKURATARAN TÜNELİ İÇİN EMEĞİ  GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
CANKURATARAN TÜNELİ İÇİN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM13.03.2018 13:40


CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk,   Cankurtaran  Tüneli’nin trafiğe açılmasıyla ilgili  açıklamada bulundu.  Cankurtaran Tüneli’nin Artvin ulaşımı için çok önemli olduğunu, 50 yılllık bir özlemin 2018 yılında gerçeğe döndüğünü belirten Başkan Öztürk,”Cankurtaran Tüneli’nin yapılması için siyasi görüş ayırt etmeksizin herkesin  ortak görüşü, çalışması olmuştur. Tüm siyasi partiler, STK’lar, odalar, yaşlısı, genci hepimiz yıllarca konuştuk, hem fikir olduk.

Burada medyanın da çok büyük emekleri olmuştur.  kar, boran ve  fırtınalarda sürekli haberler yaparak, hatta  kışın ortasında cankuratran 690 rakımda kar altında  dikket çekmek için çeşitli etkinliklerin yapıldığını, Yeşil Artvin Derneği’nin Cankurtaran için imza kampanyası başlattığını biliyoruz. Cankurtaran tüneli sadece Artvin için  değil, bu istimatte yolculuk yapan   Ardahan, Kars, Erzurum ve sınır ötesi ulaşımı içinde artı katkıları olacaktır.

 Tünelin yapım aşamasında,  emekçi işçisinden kalfasına, mühendislerine, bu tünelin yapılmasını sağlayan devlet büyüklerimize, kısaca emeği geçen  herkese  bir Artvinli olarak teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz doğruya doğru doğru yanlışa yanlış demektir. Cankurtaran Tüneli Artvin için son derece  önemi büyük  bir projeydi.  Ankara’ya giderken ve gelirken oradan  ilk kez geçtim. Artvin’in ulaşım sorunu ortadan kalktığında  Alternatif Turizmde alternatifsiz il olarak büyük iddia taşıyan  Artvin turizmi de bundan olumlu etkilenecektir.”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: cankurtaran

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.