ÇARŞI MAHALLESİ’NE İDDİALI BİR İSİM MUHTAR ADAY OLDU

ÇARŞI MAHALLESİ’NE İDDİALI  BİR İSİM MUHTAR ADAY OLDU
ÇARŞI MAHALLESİ’NE İDDİALI BİR İSİM MUHTAR ADAY OLDU26.07.2018 11:33


Çarşı Mahallesi Muhtarlığı için isimler netleşmeye başladı. İlimizde gerçekleşen birçok faaliyette yer alan, bir çok STK’larda görev alan 40 yıllık akordeon ustası Artvin’in köklü, yerli ailelerinden biri olan Algın ailesinden Sedat Algın çarşı mahallesi muhtarlığı için adaylığını açıkladı.

ÇARŞI MAHALLESİ’NE ADAY OLACAKLAR 

MUHTAR SEZAHİR ŞAHİN’İ ÖRNEK ALSIN

 

Artvin ve doğa sevgisiyle tanınan, kültür ve sanatın yaşatılması için bir ömür harcayan ve çalışmalarına devam eden Algın’ın aday olması Çarşı Mahallesi’nde de olumlu karşılandı. Algın’ın adaylığı için “Hayırlı olsun”  diyen Çarşı Mahallesi sakinleri hizmeti en iyi yapacak kazansın. Daha çok aday çıkacaktır diye düşünüyoruz.  Sezahir Şahin, muhtarlığı gerçekten layıkıyla yaptı. Onu hep işinin, görevinin başında bulduk. Çok düzenliydi. Yazışmaları çok iyi biliyordu. Belki de Türkiye genelinde en iyi arşiv tutan muhtardır. Onu örnek alırlarsa Çarşı Mahallesi, bizler kazanırız, şeklinde konuşuyor.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtar adayları netleşmeye başladı. Şüphesiz bu yerel seçimde de en hareketli çarşı mahallesi muhtarlığı olacak. Uzun süre çarşı mahallesi muhtarlığını görevinin de bulunan Sezahir Şahin, bu dönem aday olmayacağını açıklamasını ardından adaylar göreve talip olduklarını açıklamaya başladı.

Görev aldığı sürece Artvin halkının gönlünde taht kuran Sezahir Şahin çalışkanlığı, dürüstlüğü ve başarılı çalışmalarıyla üst üste çarşı mahallesi muhtarlığı görevini sürdürüyordu. Şahin aday olduğu sürece saygıdan aday çıkmıyordu. Önümüzdeki dönem aday olmayacağını açıklamasının ardından yeni muhtarın kim olacağı merakla bekleniyor. Yerel seçimlere kısa bir süre kala adaylar netleşmeye başladı.

İLK ADAY SEDAT ALGIN

Basın mensuplarına Çarşı Mahallesi muhtarlığı için ilk adaylığını açıklayan Sedat Algın oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürlüğünden emekli ve birçok STK’da görev alan Sedat Algın adaylını basın mensuplarıyla paylaştı. Algın yaptığı açıklamada,” Sezahir Şahin’in  gelecek seçimlerde aday olmayacağını söylemesinin ardından, bu görevi devam ettirmek ve daha iyi yerlere getirmek için aday oldum dedi. Algın,”Bunun yanı sıra göreve talip olmam çevrem ve arkadaşlarım tarafından yoğun isteği doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi.

 Algın” Şunu açık ve net söyleyebilirim ki Artvin’imize vatandaşlarımıza yakışır bir görev anlayışı içinde olacağım. ” dedi.

Ekibini oluşturan Sedat Algın, Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğünden emekli, 40 yıllık Akordeon ustası. İlimizde birçok genç çiftin düğününde nişanında akordeonuyla eşlik eden Algın, aynı zamanda birçok halk oyunları yarışmasında ilimizi gerek yurt dışında gerek Türkiye genelinde başarı ile  temsil etti.

Aynı zamanda birçok dernekte görev alan Algın,  , Artvin Kafkasör Doğasını Boğasını Turnagöl Yaylasını Koruma ve Yaşatma Dernek Başkanlığı görevini sürdürmekte. Türk Kızılay’ı Artvin Şubesi yönetim kurulu üyesi, 20 sene boğa güreşleri baş hakemliği yapmış  olan Algın, eski boğacılardan Efraim Algın’ın  torunu, Hilmi Algın’ın yeğeni,  Akordeoncu Ali Algın’ın oğlu, Algın 58 yaşında iki çocuk babasıdır.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: ÇARŞI

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.