CERATTEPE DAVASI 5 ARALIK’A ERTELENDİ

CERATTEPE DAVASI 5 ARALIK’A ERTELENDİ
Artvin’in en büyük sorunu olarak kabul edilen, varoluş, yok oluş şeklinde nitelendirilen, Ya Artvin Ya Maden tercihinde bulunulması mahkeme kararlarına yansımış Cerattepe davasında mahkeme ertelemede bulundu. 09.09.2018 15:30
 Artvin’in en büyük sorunu olarak kabul edilen, varoluş, yok oluş şeklinde nitelendirilen, Ya Artvin Ya Maden tercihinde bulunulması mahkeme kararlarına yansımış Cerattepe davasında mahkeme ertelemede bulundu.  
Artvin Halkevi Şubesi Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Halkevi Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk, Ayla Atlılar ve TKP Artvin İl Başkanı Emre Sümenoğlu ve Salahattin Daşlı  hakim karşısına çıktı. 7 Eylül 2018 Cuma günü yapılan duruşma 5 Aralık 2018 tarihine ertelendi.
 Üstlerinde “MADENE HAYIR” tişörtleriyle gelen gençler, Cerattepe davasının haklı bir dava olduğunu, sözkonusu olan doğa ve yaşam alanları, dolayısıyla Artvin’in tümü olduğuna vurgu yaptı. Artvin Halkı’nın haklı bir dava yürüttüğünü, bugüne kadar mahkemelerin Cerattepe gibi bir doğa ve yaşam alanı içinde madenciliğin yapılamayacağı kararı bir çok kez verilmesine rağmen, devletin burada madenciliğin yapılamayacağına dair kesin karar verdiğini, bunun neticesinde Kanadalı firmanın kovulduğunu, ancak 2012 yılında hiçbir gerekçeli karar öne sürmeden ihaleye açıldığını anlatan Halkevi  Başkanı Dursun Ali Koyuncu ve üyeleri, haklı ve onurlu  mücadeleye devam edeceklerine vurgu yaptı.
HABER; SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.