CHP İL KADIN KOLLARI BAŞKANI KURUL İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP İL KADIN KOLLARI BAŞKANI KURUL İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul CHP il genel meclis üyeliği için aday adayı oldu28.10.2018 17:25
Başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanlığına veren Kurul il genel meclis üyeliği için arkadaşlarından ve Parti üyelerinden yoğun istek geldiğini belirterek.
,
"Ben CHP Artvin kadın kolları il Başkanı olarak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP'den il genel meclis üyeliği için aday adaylığımı açıklıyorum. 
Cumhuriyet Halk Partisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün iki büyük eserinden birisidir.

Atatürk, kadınlara seçme ve seçilme hakkını medeniyetin temsilcisi olduğunu savunan Avrupa ülkelerin den önce vermiş 1930 yılında Artvin Kılıçkaya'da ilk kadın belediye başkanı Sadiye hanımla büyük gurur yaşamıştır. . Biz bununla her zaman, her yerde büyük gurur duymuş ve her yerde Artvin'in nasıl bir cumhuriyet kenti olduğunu anlatmaktan mutluluk duymuşuzdur.

Artvin'de bir ilki gerçekleştirerek partimizden ilk kadın il genel meclis üyesini seçebilmek için aday adaylığımı açıklıyorum. Siyaset hizmet etmek için en önemli kurumdur. Bu bilinç ile siyasete girdim.Biz bunu siz değerli Parti üyelerimiz ve Artvinli kadınlar sayesinde gerçekleştireceğiz ve başaracağız. Partimize ilimize hayırlı uğurlu olsun." dedi

Gülşen kurulun adaylığını açıklamasının ardından kadın kolları partiye gelerek Başkan Gülşen kurulu tebrik etti başarılar diledi.Kadın Kolları üyeleri," İl Başkanımız Gülşen Kurul'un İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı olmasından dolayı büyük mutluluk duyduk. Gülşen ablamız sadece CHP kadınların değil, Artvinli kadınlarında temsilcisi, gururu olacak. Bu nedenle burada hangi görüşten olurlarsa olsunlar Artvinli kadınların da dayanışması söz konusudur.

CHP İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı olan Gülşen Kurul'u aday gösterirse CHP-Merkez'den ilk kadın Genel Meclis Üyesi seçilecek.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.