CHP MERKEZ İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA DİLEK ÇORUH SEÇİLDİ

CHP MERKEZ İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA DİLEK ÇORUH SEÇİLDİ
Artvin Merkez CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı seçimi yapıldı.31.01.2020 11:27
 Başkanlığa Dilek Çoruh Seçildi. Yeni başkan Dilek Çoruh seçimden sonra yaptığı açıklamada;" Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Türk siyasetinde kadınlarında yer alabilmelerini sağlamıştır. Daha önce, Cumhuriyet öncesi kadının adı yoktu. nüfus sayımında sayılmıyordu. Demek ki insan saymıyorlardıı!.

BİZLERE SEÇME SEÇİLME HAKKI VEREN
ULU ÖNDER ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUM

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme hakkı bir çok Avrupa ülkesinden önce Atatürk tarafından verilmiştir. Bu nedenle Atamıza minnettarız. Bugün kadınlar AKP'de, MHP'de, CHP'de İYİ Parti'de hangi partide siyaset yapıyorlarsa yapsınlar bir kere bu gerçeği bilmeli ve Atatürk'e teşekkür etmeliler.
ÖNCEKİ BAŞKANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Merkez İlçe Kadın Kolları il başkanlığına beni layık gören kadın üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Benden bu görevi başarı ile yapan başkanımıza, ondan önce görev yapan başkanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı, bu hizmeti yapabilme çabasıdır.

Bu arada bir iki mesajımı da iletmek isterim. Birincisi ülkemizde çok sık depremler olmaya başladı. Elazığ'da, Malatya'da toplam 45 insanımızı depremde kaybettik. Allah Rahmet etsin. yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Belediyelerimizin başlattığı yardım kampanyasına biz de destek vererek katkı sunmaya çalıştık.

BAYRAĞIMIZI YIRTAN MECZUBU KINIYORUM!

Diğeri ise bayrağımızı, AP'de konuştuğu kürsüden yırtma terbiyesizliğinde bulunan Yunanlı meczup parlamenteri şiddetle kınıyorum. Atatürk önüne serilen Yunan Bayrağı üzerinden geçmemiştir. Çanakkale'de bize karşı savaşan Anzakların annelerine bile üzüntülerini bildirmiştir. Demek ki parlamenter olmuş ama insan olamamış!

ENFLASYON RAKAMLARI TÜİKTEN DEĞİL
PAZARDAN MUTFAKTAN ALINMALI

Yeni yönetim arkadaşlarımızla birlikte aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Yine çalmadık kapı bırakmayacağız. Sadece seçim zamanı değil, her zaman çalışacağız.Ülkemizin geldiği noktayı anlatacağız. Biz kadınlar farklı fikirlerde olsak da dertlerimiz ortaktır. Geçim derdi, evlatlarını en iyi şekilde yetiştirme derdi, mutfak derdi... Yoksul iseniz hangi partili olursanız olun aynı derecede etkileniyorsunuz. Eğer tencere kaynamıyorsa kadınlar, analar ilk etkilenen olur. Maalesef enflasyonun gerçek rakamları TÜİK'ten değil, mutfaktan alınmalı!."dedi.
CHP Merkez İlçe yeni başkanı Dilek Çoruh ve Yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.