CHP VE ADD’DEN ATATÜRK ANITI'NA ÇELENK

CHP VE ADD’DEN ATATÜRK ANITI'NA ÇELENK
19 Mayıs 1919’un 100. Yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlamalar yapılıyor. 20.05.2019 09:17
Cumhuriyet Halk partisi Artvin il Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Artvin Şubesi 19 Mayıs 2019 Pazar günü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk programına, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Belediye Meclis Üyesi Nursal Bülbül, ADD Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk Sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. ADD Artvin Şubesi Başkanı Av. Ayla Varan, yaptığı açıklamada, Atatürk’ün emperyalizme karşı savaş açarak kazanan tek lider olduğuna dikkat çekti. Sevr’e rağmen Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran lidere Atatürk” dendiğine vurgu yapan Varan şunları söyledi;

“19 Mayıs, dünyada emperyalizme karşı kesin bir başarıyla sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşının başladığı gündür. “Sevr’in tüm dayatmalarına, Anadolu’nun yanmış, yıkılmışlığına, yoksulluğa, gerici ve yobaz anlayışa rağmen, Emperyalizmin açık işgaline karşı verilecek olan kutsal savaşın ilk adımı Samsun’da atılmıştır. 100.yılımızı kutladığımız 19 Mayıs 1919 şanlı, şerefli bir mücadelenin kısaca eşi görülmemiş bir destanın da başlangıç tarihidir.

Mustafa Kemal Atatürk, 100. yıl önce Milli Mücadeleyi örgütleyerek Türk milletini bağımsızlığa ulaştırmış ve Batılılara rağmen tam bağımsız bir modern devleti kurmayı başarmıştır. Onun için 19 Mayıs’ın 1919’un 100. Yılında ve Derneğimizin 30. kuruluş yıl dönümünde diyoruz ki, ülkemizde 19 Mayıs ruhunu taşıyan son kişi yok edilmeden Atatürk Cumhuriyeti de ortadan kaldırılamaz.

Cumhuriyet değerlerinin yeniden tartışılır hale geldiği günümüzde, 19 Mart 1989’da kurulan ve 19 Mayıs ruhunu özümsemiş genciyle yaşlısıyla on binlerce umutlu, cesur ve kararlı üyesi bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği, ülkemizin içerisinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen kurucusunun fikirlerini ve eserlerini akıl ve bilim temelinde sonsuza kadar taşıyacaktır.” 
Bizler Atatürkçüler olarak, tehlikenin farkında olarak. Atamızın “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” sözü ışığında, 1919 ruh ve bilinciyle Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi olarak Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, tüm kazanımları yılmaz savunucuları olduğumuzu bir kez daha hatırlatırız”

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca 2019 yılı boyunca tüm resmi yazışmalarda kullanılacak.” 20 Nisan’da belirlenen logolarla ilgili de konuşan Başkan Varan;

“20 Nisan 2019 Günü Ulusal Basın yolu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Mücadelenin 100. Yılında tüm yıl boyunca kullanılacak kurumsal logoyu belirledi.

19 Mayıs 2019 Milli Mücadelenin 100. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelip Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadeleyi başlatmasının yüzüncü yılında Atatürksüz bir logoyu kabul etmiyoruz. Atatürksüz bir tarih, Atatürksüz bir müfredat, Atatürksüz bir Anayasa yani Atatürksüz bir Türkiye olamayacağı gibi Atatürksüz bir Logo da olamaz.

Cumhurbaşkanlığı Logosunu Atatürksüz olarak kabul edemeyiz. Kurtuluştan Kuruluşa inançla, azimle, Milli iradeye inanarak ve güvenerek, Tam Bağımsızlık ve Milli Egemenlik inancı ile yürüyen eşsiz ve tek liderimiz, büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu Cumhuriyetin geçmişi, bugünü ve geleceğidir.

Özgürce, bağımsız yaşamın ve mücadelenin adıdır.”dedi.
Ardından CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Serhat Yıldız’da yaptığı açıklamada Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadele sonucunda bu vatanın sahibi olduğumuzu hatırlattı. Konuşmaların ardından çelenk sunum programı sona erdi.


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.