CHP VE İYİ PARTİ “ELÇİN” DİYOR

CHP VE İYİ PARTİ “ELÇİN” DİYOR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti yerel seçimlere ortak adayla girme konusunda uzlaştı.09.01.2019 12:42
 Demirhan Elçin’in adaylığında mutabakata varılırken iki partide basın toplantısı düzenleyerek konuyu kamuoyuyla paylaştılar. 
Artvin Baro Başkanlığında toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, İyi Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan, İl Genel Meclis Üyesi Adayları, partililer ve basın mensupları katıldı. 
“31 MART AKŞAMI HER ŞEY GÜZEL OLACAK İYİ 
OLACAK ARTVİN BİZİM SEVDAMIZ DİYORUZ.”
CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk basın mensuplarına ortak basın metnini okudu. Ortak basın metninde şu ifadelere yer verildi,” Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Ve İyi Parti İl Ve Merkez İlçe Başkanlıkları Olarak 04.01.2019 Tarihinde Bir Araya Gelerek 31 Mart Yerel Seçimleri İle İlgili İstişarelerde Bulunduk. Bu İstişareler Sonucunda 31 Martta Yapılacak Olan Yerel Seçimlerde Dayanışma İçerisinde Birlikte Hareket Edeceğimizi Tüm Artvin Halkına Duyurmak İçin Bu Açıklamayı Yapıyoruz.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE 
İYİ PARTİ OLARAK DİYORUZ Kİ;
31 Mart Akşamı Sandıkta Güller Açacak. Artvin Belediyesini Tüm Hemşehrilerimiz İle Birlikte Yöneteceğiz. Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız. Buradan Söz Veriyoruz Artvin Belediyesini Bizden Olanlar Olmayanlar Anlayışının Yerine Tüm Artvin’in Belediyesi, Herkesin Belediyesi, Hepimizin Belediyesi Anlayışını Hâkim Kılacağız. 
ŞEFFAF- ÇALIŞANINA DEĞER VEREN VATANDAŞA 
HİZMET SUNAN BELEDİYE OLACAĞIZ
Şeffaf, Hesap Veren, Savurgan Olmayan, Çalışanına Değer Veren Gece Gündüz Demeden Vatandaşın Hizmetinde Artvin’i Marka Bir Kent Yapmak İçin Hep Birlikte Çalışacağız. Artvin Bizim İçin Büyüklerimizden Bize Bırakılan Bir Mirastır. Bu Mirasa Canımız Gibi Bakacağız. Tüm Hemşerilerimizi Bu Yürüyüşümüzde yanyana Omuz Omuza Birlikte Yürümeye Davet Ediyoruz. 31 Mart Akşamı Herşey Güzel Olacak İyi Olacak Diyoruz. Artvin Bizim Sevdamız Diyoruz. Tüm Hemşehrilerimize Cumhuriyet Halk Partisi Ve İyi Parti Ailesi Olarak Sevgi Ve Selamlarımızı Sunuyoruz.” İfadelerine yer verildi.
Daha sonra İyi Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı,” bu soğuk kış gününden güzel bir Nisan sabahına uyanacağız. Artvin sevdalılarına başarılar diliyorum dedi.
BİBER: “BU 31 MART’IN SONU BAHAR OLACAK!”
CHP İl Başkanı Ahmet Biber ise önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu seçim normal bir seçim değil. Türkiye olağan üstü koşullarda bir seçime gidiyor. Dolayısıyla 31 Mart 2019’ün anlamını iyi kavramamız lazım. Bakın tek adam şöyle diyor. Bu bir dava işidir diyor. Türkiye’yi bir başka yere sürüklüyor. Dolayısıyla hepimizi bunun bilincinde olacağız bu bilinçle hareket edeceğiz. bu bilinçle inanıyorum ki 31 Mart’ta o belediyeyi çağdaş insanların, demokrat insanların demokrasi güçlerinin olduğu Demirhan Elçin’in başkan olduğu belediyeyi geri alacağız. 
ARTVİN’İN GELECEĞİ İÇİN İYİ PARTİ İLE BİR ARAYA GELDİK.
Burada kişisel bir anlayış yok. Burada bir birliktelik anlayışı var. Bu anlayıştadır ki iyi partiyle bir araya geldik. Karşılıklı anlaştık ve inanıyoruz ki Artvin’i gerçekten çağdaş bir kent yaşana bilir bir kent yapacağız. 
Bir şeyin altının çizmek istiyorum; bir şeyler yaptık diyorlar değil mi. Yapılanlara teşekkür ederiz ama, Artvin’de bir şeyi göz ardı ediyorlar Artvin’in ekonomisi batmıştır. Bunu açık ve net söylüyorum. Bugün esnafımız can çekişiyor. 
Neden şu bunlar her şeyi göstermelik yapıyorlar. Gerçekten Artvin’in kalkınması için yatırıma yönelik veya toplumun gelişmesine yönelik bir çalışma değil de göz boyama şeklinde yatırımlar yapıyorlar.

Bakıyorsunuz 5 milyon tutarındaki bir parayı giriş yoluna harcadılar, buranın gerçekten bir sıkıntılı bir durum olduğunu söylemek istiyorum. 5 Milyonla Artvin’ o kadar şeyler yapıla bilirdi ki. İnanıyorum ki bu hukuksuzluğa, bu yoksulluğa bu yolsuzluğa karşı hep berber mücadele edeceğiz. bu 31 Martın sonu bahar diyoruz ya o bahadan sonrada inanıyorum ki Türkiye’de çok şey değişecek.

Son olarak ise ortak aday Demirhan Elçin söz aldı. Elçin,” bugün CHP ve İyi partinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu bu kahvaltımıza iştirak ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Netice olarak partim beni aday gösterdi ama her iki partide belediye başkan adayı olarak benim ismimde mutabık kaldı.

Bu ittifak sonucunda Artvin’in kazanacağına inanıyorum. Ben olmayacağız, biz olacağız. Biz olurken de sadece Cumhuriyet Halk Partisi olmayacağız. Hep beraber olacağız, biz bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız.” Dedi.

konuşmaların ardından günün anısına toplu olarak Artvin birlikteliği fotoğrafı çekinildi. 
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.