DOKUZ AYDIR ŞU YAZIYI ARTVİN’E LAYIK BİR ŞEKİLDE YAZAMADINIZ!

DOKUZ AYDIR ŞU YAZIYI ARTVİN’E LAYIK BİR ŞEKİLDE YAZAMADINIZ!
Artvin’de bir tane üst geçit vardır. 09.01.2020 08:54
O da Çayağzı(Korzul) Mahallesi’nde Çoruh İlkokulu’nun önünde yapıldı. Yapılmasının nedeni orada bir çocuğumuzun trafik kazasında hayatını kaybetmesidir. Bu üst geçit maalesef çok kullanılmıyor. Ama başka amaçlar için kullanılıyor. Mesela Duyurular buradan asılıyor. Bu da çok çirkin oluyor. Yazıyı kapatıyor. Yetmiyor bazen haftalarca orada asılı kalabiliyor!

Üst geçidin ön yüzünde Artvin rengi olan Yeşil Beyaz renkle “ Cumhuriyet Kenti Artvin’e Hoşgeldiniz” yazısı vardı. 2014 Yerel seçimlerinde belediye AKP’ye geçince o rengi değiştirip ucube bir karma karışık renklerle o yazı ortadan kaldırıldı. Uzun zaman yazı yazılmadı. Bunun üzerine yerel basın olarak özellikle ben yazıya ne olduğunu sordum. Cevap olarak, Yazının pirinçle yazdırıldığı, bunun zaman aldığı geldiğinde yazıların yerine konacağı söylendi.
Ama pirinçler bir türlü olgunlaşamayınca(!!!) eleştiriden kurtulmak için köpükten alacele yazıldı. Köpükten yazılınca malum köpük bu çabuk uçuyor!
Renkler karmakarışık olunca yazı da oduncu gömlek üzerine takılmış tek renk kravat gibi alakasız oldu!. Oldu mu oldu cinsinden zoraki yazmaydı bu. Tabii alalade yapıldığı için kısa sürede harfler yerinden düştü!.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye el değişti. Konuyu onlara da söyledim. O harfleri koydurun dedim. Tamam dendi. Geçici çözüm olarak plastik afiş üzerine yazılmış yazıyı astılar. Rüzgâr bu afişi sallayıp yazıyı katlıyor. Kötü bir görüntü oluşuyor. Maalesef bu arkadaşlarımızda 9 aydır buna çözüm bulamadı henüz.

Bugün Doğalgaz şirketinin kazıp perişan halde bıraktığı yolu fotoğraflarken üst geçidin ön yüzünde asılı bulunan afişin katlandığını görüntü kirliliğine neden olduğunu fark ettim. Bu yazının bu üst geçide yazma fikrinin sahipleri sizsiniz. Bundan dolayı Artvin Halkı adına teşekkür ediyorum. Bir türlü Artvin’e yakışır bir görüntü ve yazıyı 9 aydır yazamadınız!.. Bu kadar kolay işi bir türlü yapamadınız!.

Gazeteciliğin, eleştirilerin yapılmadığı yerlerde tembellik var, işi savsaklama var, halkı hiçe sayma var. Gevşeme ve rehavet var. Gazetecilik adına bundan önceki belediye başkanı ve yönetimini ilk 2 yıl eleştirmedim. Ekip oluşacak, iş öğrenilecek, aksamalar olabilir dedim. Vakti geldiğinde haklı olarak yanlışları eksikleri yazdım eleştirilerimi yaptım.

Aynı şeyi yeni başkan ve yönetimi için söylüyorum. Ama bunun için 2 yıl beklemeyeceğim. Çünkü başkan yerli ve millidir. Yani özüyle, sözüyle tepeden tırnağa Artvin’dir. Önceki başkan gibi Artvin’i bilmeyen ithal başkan değil. Halkı, Artvin’i, sorunları çok çok iyi biliyor. Ömrünün tamamı Artvin’de geçmiş bir insan. Doğruya doğru yanlışa yanlış denecek. 2020 yılı itibarı ile eleştirilerimiz kamuoyuna açık şekilde başlamıştır. Buradan başlayalım. “Cumhuriyet Kenti Artvin’e Hoşgeldiniz.”

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.