DRANG-DRUNG ARAÇ KAPANI ÇILDIRTIYOR

DRANG-DRUNG ARAÇ KAPANI ÇILDIRTIYOR
Artvin’de tek yönlü trafik uygulaması ile açılan yeni şehir yolunun Merkez Camii önündeki girişine ters yönden araçlar girmesin diye araç kapanı kondu. Hatalı, yüksek ve araçları hoplatan, zıplatan hatalı kapan tepkiler üzerine kaldırılarak, zemine sıfır şekilde olması gereken düzgün, doğru ve yenisi yapıldı.28.09.2018 11:09
  Ancak bu kez farklı sorun ortaya çıktı. Araç sürücülerini ve araçları rahatlatan bu düzeltme civar esnafını rahatsız etmeye başladı. Araçların geçişi sırasında çıkardığı aşırı yüksek ses burada bulunan herkesi 7/24 Aralıksız rahatsız ediyor.
Civar esnafı, konuyu belediyeye bildirdiklerini, bir an önce buna bir çözüm bulmalarını istediklerini belirtiyor. Araçların geçişi esnasında çok fazla ses çıkardığını, burada bulunan herkesi çok rahatsız ettiğini belirten civar esnafı;
“ Buraya araç kapanı kondu. Önceki kapandan araç sürücüler araç sahipleri şikâyetçiydi. Çünkü yerden yüksekti. Araçlar hoplayıp zıplıyordu. Gerçekten de haklıydılar. Aracı olanlar bilir. Altını vuran, lastiğini patlatan çok araç oldu. Belediye düzeltti. Araçlar için sorun ortadan kalktı. Ama bu kez esnafı burada bulunan herkesi rahatsız etmeye başladı Araçlar geçerken çok anormal ses çıkarıyor. Sanki Çin işkencesi. Gece gündüz demeden ne zaman araç geçiyorsa ses geliyor. Bir zaman sonra çıldıracak gibi oluyorsunuz.
Genya Hotel sahibi Murat Şimşek, otel müşterilerinin bu sesten dolayı çok rahatsız olduklarını belirterek;”Genya otelde kalan müşterilerimiz bize bu sesi şikâyet ediyor. Sabaha kadar uyuyamadıklarını dile getiriyor. Arka odalardan istiyorlar. Böyle bir şey olmaz. Bu kadar ses olmaz. Neredeyse günün her saati araçlar geçtiği için gürültünün hiç eksilmediği bir yerde biz nasıl iş yapacağız? İnsanın sağlığı bozuluyor. 
Bu sesi kesmek… öyle zor bir şey değil ki. Hareketli oynar kapan demirlerinin değdiği sabit demiri lastikle kaplarsınız ses sıfırlanır. Bu kadar basittir. Bu benim aklıma gelen basit bir çözüm. Belki daha etkili çözüm de düşünebilirler. Ama artık bu çıldırtan sesin kesilmesi gerekiyor. Belediyenin en kısa süre içinde buna çare bulmasını bekliyoruz.” Dedi.
Artvin’de tek yönlü trafiği aksatmaması için kurulan araç kapanı yayalara da zaman zaman sıkıntı yaratıyor. Dalgın yürüyen insanlar kapan çıkıntılarına takılarak düşme tehlikesi geçirebiliyor. Şikayet ise şu an aşırı sesten geliyor. Bir de bu kapanın yanında yapılan su kanalının neden kapanın altında açılan logara verilmediği, bu kanalın neden cadde boyunca suyu açıktan akıtacak şekilde yapıldığı ise bilinmiyor!. Belediyenin bayram sonrası en kısa sürede bu çıldırtan sesi keseceği ve halkın sesine kulak vereceği belirtiliyor.
 Ancak aradan 3 ay daha geçti ve belediye bu sorunu ortadan kaldıracak basit bir adımı atmıyor!. Bu araç kapanının yeni, adı “DRANG-DRUNG ARAÇ KAPANI!” oldu. Artvin Post olarak soruyoruz;
1-Çok aşırı ses çıkaran bu araç kapanının sesini kesmek için neyi bekliyorsunuz?
2- Bu kadar şikayet olmasına rağmen halkın sorununa neden çözüm bulmak istemediğinizi açıklar mısınız?
3- araç kapanının çıkıntıları ayaklara takıldığı için zaman zaman insanların düşmesine neden olabilecek tehlike olarak ortaya çıkıyor. Şayet bu kapana bir vatandaş takılırda yere düşer başını sert zemine vurur yaralanır, yâda ölürse sorumlusu kim olacak?
4- Bu sorunun giderilmesini isteyen vatandaşa, kışın üşüyorum, yazın terliyorum size de bir türlü yaranamadık diyen yöneticiler; sizin göreviniz bu şekilde vatandaşa laf yetiştirmek mi yoksa bu çok basit sorunu çözmek midir?
5- normal şartlar 2-3 saate yapılabilecek bir çalışma ile bu sesi kesebilecekken kesmek istememenizin nedeni nedir?
6- son olarak burada yukarıda belirttiğimiz gibi sorunlar yaşanmaya devam ederse  bu sizi mutlu edecek mi?
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.