ENGELLİLER ARDANUÇ'TA İFTARDA BULUŞTU

ENGELLİLER ARDANUÇ'TA İFTARDA BULUŞTU
Ardanuç Engelliler Derneği 10-16 Mayıs Engelliler haftası etkinliklerine bu yıl gönüllülerle birlikte iftar yemeği hazırlayarak, birlikte iftarlarını açtı. 13.05.2019 13:43
10 Mayıs akşamı Ardanuç Engelsiz Yaşam Parkında bulunan dernek merkezi açık havasında düzenlenen iftar yemeğine ilçede yaşayan engelliler ve gönüllüler katıldılar. Ayrıca Derneğin davetlisi olarak iftar yemeğine katılan Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz Başkan Yardımcısı Nihal Koçak ve Nebahat Akdeniz engelli çocuklarıyla katılırken Artvin Engelli Meclisi Başkanı Cemil Öngüner de katıldı. 
İftar yemeğini hazırlayan Ardanuç Engelliler Dernek Başkanı Gönül İstanbullu, Yönetim Kurulu üyeleri Ardanuç halkı ve gönüllüler hazırlayarak birlikte hizmet ederek 100 kişiye bereketli masada buluşturdu.
Yemeğe Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir de katılarak engelli ve aileleriyle yakından ilgilendi. Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, yıllardır Derneğin çalışmalarına maddi- manevi katkı sağlayarak engelliler konusunda ilçede önemli farkındalık, duyarlılık sağlayarak ilçe halkıyla birlikte engellilere hizmet ediyor.
Ayrıca 30 Mart yerel seçimlerinde ilk kez belediye meclis üyesi seçen Ardanuç belediyesi Engelliler için örnek rol model olmuştur. Engelli belediye meclis kadın üyesi Aysel İlhan dikkat çekti. Bu konuda Artvin Engelliler Dernek başkanı Hatice Nur Ersöz, özellikle Başkan Yıldırım Demir’i tebrik ederek, “engellilerimiz ve özellikle de kadınlarımız siyasette yerel yönetimlerde var olmasının önünü açtınız bu güzel onuru yaşattınız binlerce kere teşekkür ediyorum.
Aysel İlhan’a görevinde başarılar diliyorum. O bizim, engelli kardeşlerimizin, engelli ailelerimizin gururudur, sesidir, gözüdür, kulağıdır.” dedi.
İftar yemeğinin düzenlenmesinde başı çeken Ardanuç Engelliler Dernek Başkanı Gönül İstanbullu’da yaptığı konuşmasında;
“Dernek olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 10-16 Mayıs Engelliler haftasında bir dizi etkinlikler düzenleyerek il Derneklerin katılımıyla birlikte faaliyetlerde bulunuyoruz. Bu sene Engelliler haftası Ramazan ayına gelmesi nedeniyle bizlere iftar yemeğinde hizmet ettiğimiz engellilerimiz aileleri ve halkımızla buluşma fırsatı vererek bir masada toplandık iftarlarımızı açtık.
Bu iftar yemeğini tamamen Ardanuç ilçesinde duyarlı kadınlarımızın evlerinde imece kültürüyle yemek pişirerek getirdiler. Birlikte iftar yemeğini organize ettik, katkı ve katılım sağlayan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum.
Bu iftar organizasyonumuzda bizleri yalnız bırakmayan Artvin engelliler dernek başkanı Hatice Nur Ersöz ve yönetimine engelli çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Sevgiler paylaştıkça artıyor. En büyük engel sevgisizliktir, duyarsızlıktır. Biz, Ardanuç İlçesinde bu olumsuz düşünceleri yıktık, yıllardır gönüllülerimizle hizmet ederek ailelerimizin yükünü almaktayız.
Yıllardır Dernek olarak çok büyük hizmetler ve projeler uygulamaktayız. Tabiî ki bu hizmetleri yaparken en büyük desteği Belediye Başkanımız Sayın Yıldırım Demir’den alıyoruz. Bize dernek merkezi kazandırdı Artvin de İlk kez Engelsiz Yaşam parkı yaptı dernek merkezimiz sosyal tesis hüviyeti kazandı. Bu bizim kazanımımızdır. Bu nedenle Engelliler adına büyük şevkle çalışmaktayız.
Engelliler konusunda Artvin de yapılacak birçok hizmetler vardır. Artvin de en büyük sorun erişilebilirliktir. Coğrafyamız zor ama insanlarımız hizmetin kıymetini bilmektedir. Bize de düşen sağlıklı insanlarımız gönüllülerimiz yerel yönetimiz ve devlet kurumlarla ortaklaşa hizmet üreterek suma sorumluluğumuz vardır."dedi.
10 -16 Mayıs Engelliler Haftası farkındalık günü vesilesiyle Ardanuç Engelliler Derneğinin düzenlediği iftar yemeğinden sonra Artvin Engelliler Derneği Hatice Nur Ersöz ve Artvin Engelliler Meclisi Başkanı Cemil Öngüner toplantı yaparak engelli meclisinin çalışmaları planladılar.
18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 11.00’de Artvin Barosu toplantı salonunda Artvin İl Merkezinde düzenlenecek olan panel engellilerin yasal hakları anlatılacaktır. Barolar Birliği, Artvin Engelliler Derneği ve Artvin Engelliler Meclisi ortaklaşa düzenleyeceği önemli panel olacak. Engelli Algısı ve Doğru Bilinen Yanlışlar Konulu panele katılım sağlanması konusunda ortak organizasyon kararı alındı.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.