GEÇİMİNİ ALINTERİYLE SAĞLIYOR

GEÇİMİNİ ALINTERİYLE SAĞLIYOR
Emek ve alınteri kutsal değerler arasında sayılmıştır.10.10.2018 11:03
 Çalışmak da bir ibadettir. Topluma, aileye faydalı birey olmak için  ilk şart  çalışmaktır. İş yok diye umut kesip sızlanmak, yada çalışmamak asla doğru bir şey değildir.
CENGİZ DALMIŞ ARACIYLA MAHALLE ARALARINA
 SEBZE MEYVE GÖTÜREREK HİZMET VERİYOR
Bu bilinç ile çocukluğu, gençliği çalışmakla geçen ve bir gün olsun bundan şikayet etmeyen bir emekçidir Cengiz Dalmış. Bugüne kadar kimseye eğilmemiş, kimseden bir şey istememiş. Hep kendi ayakları üstünde durmayı, çocuklarını alınteri ile büyütmüş bir baba. Aldığı ekmek teknesi aracıyla seyyar sebze satış işini yapıyor. Mevsimine göre sebze meyve getiriyor. Patates,  mandalina,  top lahana, portakal ve diğer sebze, meyveleri satıyor. Dalmış,   mahalle aralarına giderek, sebzeyi meyveyi halkın ayağına götürerek hizmet veriyor.
KENDİMİ BİLDİM BİLELİ ÇALIŞIRIM
 Uzun yıllardır sebze meyve işi yaptığını anlatan Cengiz Dalmış, “ Ben kendimi bildim bileli çalışırım. Kendi ayakları üzerinde durmak çok önemlidir. Yıllardır meyve sebze alır mahalle aralarına giderek halkın ayağına götürüyorum.  Bunun için aracımla hangi ürünü alacaksam ve nerede varsa o ile gidiyorum. Misal top lahana zamanı ise Erzurum’a gider ve ya başka ile gider alır uygun fiyata halkın ayağına götürüyorum..
 MEVSİMİNE GÖRE ÜRÜN GETİRİYORUM
Mevsimine göre bazen patates, bazen soğan, bazen portakal, bazen de mandalina ve diğer meyve sebzeyi getirip halkımıza hizmet veriyorum. Allah’a şükür çalışırsanız kazanırsınız. Öyle aman aman çok kazanayım derdinde değilim. Ailemi geçindireyim, insanlarımıza bu hizmeti vereyim, bu mutluluk bana yetiyor. Bütün dünya senim olsa ne yazar.  Dostluk, insanlık paha biçilmez bir kıymettir.  
 Ne olursa olsun çalışmak lazım. Çalışmayan insan yoksuldur. Atalarımız, çalışan demir pas tutmaz “demiş. Sağlık içinde çok önemlidir..
MÜŞTERİLERİMİZ ÇOK DEĞERLDİR. ONLARA EN GÜZEL ÜRÜN VERİYORUM
 Mahalle aralarına veya bulunduğumuz yere vardığımızda aracımızdan kendi ses sistemimizle anons yaparak haneleri uyarıyoruz. Bir yer belirleyip, bir süre bekliyoruz.  Daha sonra oradan ayrılıyoruz. İnsanlar da bundan memnun oluyor.  Bir anlamda güzel bir hizmet oluyor.  Ben bir yerden mal alırken çok dikkat ediyorum. Asla çürük, kötü mal almam. Kötü malı da asla satmam. Müşterilerimiz beni için çok değerlidir. “dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİKEtiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.