İYİ PARTİ'DEN ATATÜRK ANITINA 19 MAYIS ÇELENGİ

İYİ PARTİ'DEN ATATÜRK ANITINA 19 MAYIS ÇELENGİ
İYİ Parti il ve ilçe teşkilatları 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk anıtı'na Çelenk sundu .22.05.2020 11:25

Çelenk törenine Artvin Belediye Başkanı Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Özkan, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf İnce, Başkan Yardımcısı Nedim Yabuzdemir, İYİ Parti Başkan Yardımcısı Gülbin Öngüner, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik katıldı.İYİ Parti il Başkanı Necat Kaşıkçı 65 yaş nedeniyle törene katılamadı.

Çelenk sunumu saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Çelengin konulmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı iyi Parti Merkez ilçe başkanı Yusuf ince yaptı. İnce konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"19 Mayıs Milli mücadelemizin başlangıcı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşlarının görüldüğü en kıymetli günlerden biridir Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basması ile bir halkın kaderi değişmiş oldu.
Türkiye Cumhuriyeti'ni Çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görev olduğunu bilincindeyiz.
19 Mayıs Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun inanca dönüştüğü Kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceği olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.
Gençler cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin Vicdan seviyesinin en değerli örneği olarak yaşıyorsunuz.
Yükselen yeni nesil gelecek sizindir
Cumhuriyet'i biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun." Dedi.
Konuşmanın ardından çelenk programı sona erdi.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.