KALEDİBİ SAKİNLERİ ACİLEN KENDİLERİ İÇİN YAPILAN KONUTLARA TAŞINMAK İSTİYOR. ÇÜNKÜ DERME ÇATMA EVLERİNİ ONARAMIYORLAR EVLERİNİ YILAN, AKREP, ÇIYAN, ÖRÜMCEK GİBİ HAYVANLAR BASIYOR!.

KALEDİBİ SAKİNLERİ ACİLEN KENDİLERİ İÇİN YAPILAN KONUTLARA TAŞINMAK İSTİYOR. ÇÜNKÜ DERME ÇATMA EVLERİNİ ONARAMIYORLAR EVLERİNİ YILAN, AKREP, ÇIYAN, ÖRÜMCEK GİBİ HAYVANLAR BASIYOR!.
KALEDİBİ SAKİNLERİ ACİLEN KENDİLERİ İÇİN YAPILAN KONUTLARA TAŞINMAK İSTİYOR. ÇÜNKÜ DERME ÇATMA EVLERİNİ ONARAMIYORLAR EVLERİNİ YILAN, AKREP, ÇIYAN, ÖRÜMCEK GİBİ HAYVANLAR BASIYOR!.22.05.2020 11:33


Artvin Çayağzı Mahallesi, Kaledibi’nde ikamet edenler vatandaşlar acilen buradan taşınmak istiyorlar. 3 yıldır, buradan kaldırılacağı kendilerine söylenen, bu nedenle hiçbir tadilat yapamayan Kaledibi sakinleri, kendileri için Seyitler Köyü Çarbiyet Mahallesi’nin altında yapılan konutlara taşınmak istiyor.
Gece ayıların geldiği, gündüz yılanların dolaştığı, konum itibarıyla arazisi olmayan, eğimli bir coğrafyada yaşamanın zorluğu, buradaki bir çok kişiyi yormuş. Yeni konutları fırsat olarak gören var, buna karşın, ev çıkmayanların gidecek yeri yok.
Evlerinden 2 yılan çıkan aile bir an önce yeni yerleşim yerinde yapılan evlere çıkmak istediklerini söyleyerek, evler hazır olduğu halde neden kendilerine teslim edilmediğini Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine soruyor.

80 yaşındaki Ahmet Amca;”Ben seksen yaşındayım. Hastayım. Prostat kanserim var. Buradan hastaneye çıkmak çok zor. Merdivenlerde insan sırtıyla çıkarılıyorum. Yetkililerden bir an önce yeni evlerimizi bize teslim etmelerini istiyorum. Evimizden 2 yılan çıkarıldı. Evin arkasında yılan yuvaları var. Başkalarını bilmem ama ben bir an önce yeni evimize taşınmayı istiyorum.”dedi.

Mahalle sakinleri, Konutlar bitmiş olmasına rağmen neden boş bekletildiğinin cevabını bekliyor. Mahkemelik bir boyutun da var olduğu belirtilirken, Mahkemenin coronavirüs nedeniyle 10. Aya atıldığı, bu süreç içinde hiçbir tadilat yapamadıkları evlerde yaşama zorunluluğunun sıkıntılarını dile getiriyor. Mahallede engelli çocukları ile zor şartlar altında eski derme çatma evlerde yaşamak zorunda olan mahalle sakinleri;”Bazı evlerde çatlamalar var. Bu eski evler üstümüze yıkılınca mı yeni yapılan evlerimiz teslim edilecek? Yetkililerimizden bu soruna bir an önce çare bulunmasını istiyoruz.” Şeklinde duygularını dile getiriyor.

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.